Sony i1 (Honami), Japon Üreticiyi Mobil Dünyasında İddiali Bir Konuma Getirebilir

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony’nin geçtiğimiz yıl göreve gelen CEO’su Kaz Hirai, 2012’nin nisan ayında “One Sony” adında bir stratejiden bahsetmiş ve söz konusu proje ile Sony’nin mobil dünyasında lider oyuncu olmasının kapıları aralanacaktı.

teknik destek

Son dönemde sıkça dile getirilen Sony Honami, sahip olduğu donanımla “Sony One” projesinin ilk ürünü olabilir. Son gelen değerlendirmelerde “Sony i1” olarak adlandırılan telefon , sahip olduğu donanımla deyim yerindeyse parmak ısırtıyor.

5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü ekranda netliği arttırmak adına X-Reality teknolojisi yer bulacak. Xperia Z’de eleştirilen hedefinde olan LCD TFT yerine ise gerçek renge benzer sonuçlar sunan ve aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan Triluminos teknolojisi kullanılacak. Telefonda yer bulacak işlemci ise şu sıralar hacimli üretime başlayan 4 çekirdekli Qualcomm 800 olacak. İşlemci beraberinde en iyi Full HD oyun deneyimi sunan Adreno 330 grafik birimini getiriyor. 2GB RAM, 32GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği ve 3.000mAh kapasiteli pil öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

media 16925

Şu ana kadar ki en iyi ve en güzel Xperia modeli olması beklenen Sony i1, yenilenmiş bir arayüze sahip olacak. Android 4.2.2 işletim sistemi ile çalışması beklenen telefon, Xperia Z’de olduğu gibi suya ve toza dayanıklı bir yapı sergileyecek. Sony i1’in IP58 sertifikasına sahip olduğunu hatırlatalım. Dayanıklı bir ekran camı, karbon fiber alaşımlı metal gövde ve S Master Walkman ses çıkışı telefonun ne denli iddialı bir donanıma sahip olduğunu gözler önüne seriyor.

Sony i1’de (Honami) dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise kamera noktasında karşımıza çıkıyor. Android telefonlardaki tüm kameralardan daha iddialı bir çözüm olacağı bildirilen Honami’de henüz netlik kazanmasa da 8, 13 veya 16.2MP çözünürlüklü Exmor RS sensör kullanılacak. Lumia 925 ile adı anılan düşük ışıkta başarılı çekimler sağlayan Xenon flaş kameranın önemli modüllerinden birini oluşturuyor. Görüntü işlemcisi BIONZ ve  Sony DSLR’lar için üretilen en kaliteli çözüm olarak gösterilen G Lens, akıllı telefonlarda kamera yetenekleri bir adım daha ileri taşıyabilir.

Yılın ikinci yarısında resmiyet kazanması beklenen telefon hakkında detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

kaynak: PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın