Sony İki Amiral Gemisi Akıllı Telefon Duyurabilir!

media 15853

Sony Yılın İlk Yarısında İki Amiral Gemisi Akıllı Telefon Duyurabilir!

teknik destek

Son iki yıldır CES etkinliklerine katılanlar Sony’nin yeni nesil amiral gemisi modelleriyle karşılaştılar. Hatta Ocak 2013’te Xperia Z etkinliğin en iyi cihazı olarak gösterilmişti. Yeni bir yıla giriş yaptık ve CES etkinliğine sayılı günler kaldı. Gözler yine Sony cephesinde, ancak Japon üreticinin söz konusu etkinlikte Xperia Z1S ya da namı diğer Xperia Z1 mini dışında iddialı bir telefon duyuracağı yönünde herhangi bir gelişme yaşanmış değil.

Asya kaynaklı yayınlanan yeni bir raporda ise Sony’nin CES 2014’te ya da şubat ayında düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde Sirius kod adlı yeni bir telefon duyuracağını bilgisi yer aldı. Aynı raporda Sony’nin mayıs ayı içerisinde yine donanım özellikleriyle iddialı Canopus kod adlı bir telefon piyasaya süreciğini bildirdi.

İlk gelen bilgilere göre Sirius 5.2-inç boyutunda ve oldukça yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak. Burada yüksek çözünürlükten kasıt 2K (2560x1440p) olsa gerek. İşlemci tarafında ise Snapdragon 800 karşıma çıkacak.

Yılın ikinci çeyreğinde lanse edilmesi beklenen Canopus kod adlı modelde ise 5-inç boyutunda 2560 x 1440p çözünürlüklü bir ekranın yer alması bekleniyor. Aynı dönem satışa sunulması beklenen Galaxy S5‘in iddiaları rakiplerinden biri olması beklenen cihazda Snapdragon 800’ün en güçlü sürümü olan MSM8974AC‘nin ya da yeni bir işlemci mimarisi ve yeni bir grafik birimini beraberinde getiren Snapdragon 805‘in telefona güç vermesi bekleniyor.

Ek bilgi olarak; Sirius ve Canopus astronomide gece gökyüzünün en parlak iki yıldızıdır.

kaynak: gforgames

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın