Sony, Karlılığını Arttırmak İçin Akıllı Telefon Modelleri

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony, Karlılığını Arttırmak İçin Akıllı Telefon Modellerini Azaltacak

Andronova

Bulunduğumuz mali yıl içerisinde 2.1 milyar $ kayıp öngören Sony, akıllı telefon segmentinde mücadele ediyor. Sony, karlılığa dönme hedefiyle, önümüzdeki yıllarda akıllı telefon ve TV modellerini azlatmaya gideceğini açıkladı.

Sony, Karlılığını Arttırmak İçin Akıllı Telefon Modelleri

Önümüzdeki üç yılda karlılığı yakalamak için görüntüleme segmentine odaklanmak isteyen Sony, hali hazırda kendi sensörlerini Galaxy Note 4 gibi üst düzey cihazlar için üretiyor.

Nihai karlılık hedefi olan Sony, akıllı telefon ve TV segmentinde sahip olduğu %30 oranıyla mutlu görünüyor. Sony’den Hiroki Totoki yaptığı açıklamada, “bizim market sahasını genişletme çabamız yok, bunun yerine karlılığa odaklanıyoruz.” dedi.

Üç yıllı iş planı yapan Sony, görüntü sensörlerindeki pazar payını %70 ve TV, video ve müzik segmentinde yer alan oyun bölümündeki pazar payını ise %25 oranında arttırmayı hedefliyor. Sony’nin CEO’su Kazou Hirai bu yılın başlarında yaptığı açıklamada, “akıllı telefon pazarının hala önemli bir iş imkanı olduğunu” söylemişti. Buda gösteriyor ki Sony’nin bu sektör için net bir planı henüz yok.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.