Sony, Mobil Bölümünü Satarak Akıllı Telefon İşinden Çekilebilir!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Daha önce edinilen bilgilere doğrultusunda Sony’nin mobil telefon bölümü Sony Mobile’ı satarak mobil telefon sektöründen çıkma ihtimalini potansiyel seçenekler arasına dahil ettiği söyleniyordu. Sony için akıllı telefon satışlarının iyi olmadığı zor bir yılın ardından, sadece üst segmen cihazlara odaklanacağını ve akıllı telefonlardaki ürün yelpazesini daraltacağını söyleyen Sony, mobil telefon pazarından çekilir mi?

Andronova

Sony, pazara kaliteli telefonlar sunan firmalardan birisi, ancak belirleyici öneme sahip ABD pazarında halen Android cihaz üreticisi LG ve Samsung’un yanına yaklaşabilmiş değil. Sony’nin pazardaki payı diğer üst seviye üreticilerin yanında çok daha az. Buna sebep olarak Sony’nin CEO’su Kazuo Hirai’nin Sony Mobile’ın satışını konuştuğu söyleniyor.

Sony’nin mobil sektöründen çekileceğine yönelik net bir kararın yer aldığı resmi bir açıklama yok, ama en azından bunun görüşüldüğü bilinenler arasında. Ancak 2015 yılında çıkaracakları yeni amiral gemisiyle satışlarına ve kar marjlarına bir ivme katmazlarsa, sonuç Sony Mobile’ın satışına gide bileceğe benziyor.

Asıl soru şu ki, eğer Sony mobil telefon sektöründen çekilirse bu Android kullanıcıları ve mevcut Sony kullanıcıları için nasıl bir etki oluşturur?

Eğer Sony mobil pazarından çekilirse, bu mevcut Sony telefonların yazılımsal desteklerinin de sona ermesi mi demek olur? Eğer durumlar kötüye gidip Sony mobil pazarından çekilirse, bu kötü konumunda Sony Mobile’ın yeni sahibinden mevcut telefonlara aynı desteği vermelerini beklemeli miyiz? Aynı zamanda yeni Sony telefonların da aynı kalite ve şekilde çıkmalarını beklemek doğru olmayacaktır.

Ne olursa olsun, Sony eğer mobil sektöründen çekilirse, biz tüketicileri kaliteli cihazlarından mahrum ederek, daha az seçenekle baş başa bırakacak ve büyük ihtimalle de rekabette bir kırılma noktası oluşturarak fiyatlarda da negatif etki bırakacaktır.

Umut ediyoruz ki Sony, pazardaki yerini iyileştirerek korur ve bizleri Sony marka telefonların olmadığı bir Dünya’da yalnız bırakmaz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.