Sony, my Xperia Hizmetini Dünya Çapında Yaymaya Başlıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony, my Xperia Hizmetini Dünya Çapında Yaymaya Başlıyor

Andronova

Sony’nin mobil güvenlik çözümü “my Xperia” şubat ayından bu yana kimi ülkelerde beta aşamasında hizmet sunmaktaydı. Yaklaşık beş aydır test edilen uygulamanın kullanıcılardan gelen geri bildirimler neticesinde final sürüme kavuştuğu yetkililer tarafından açıklandı. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde dünya genelinde kullanıcılara sunulması beklenen uygulamanın kimi İskandinav ülkelerinde kullanılmaya başlandığı rapor ediliyor.

2012 ve 2013 yılı Xperia modellerine sunulacak hizmet sayesinde, kullanıcı kaybettiği telefonu “my Xperia” servisi ile yönetebilecek. myxperia.sonymobile.com adresi üzerinden sunulan hizmet sayesinde telefonu kaybeden kullanıcı, telefonu uzaktan kilitleyebilecek ya da telefondaki tüm bilgilerini silebilecek.

Sony, my Xperia Hizmetini Dünya Çapında Yaymaya Başlıyor

Kayıp ya da çalıntı telefonun konum bilgisine ulaşabilen uygulama, telefon sessiz konumda olsa dahi özel bir alarm sesi çalacak ya da ekranda bazı bilgilerin görünmesini sağlayabilecek. Xperia kullanıcılarının “Ayarlar – Xperia – my Xperia” sekmesinden uygulamayı aktif hale getirmesi gerekiyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.