Sony, Orta Sınıf Cihazlarda MediaTek M6589 İşlemcisine Yer Verecek!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Teknoloji dünyasının dev isimlerinden Sony, mobil cihazlarında genel anlamda Qualcomm işlemcilere yer verirken; nadir durumlarda ise ST Ericsson çözümleri kullanmakta. Son olarak CES 2013 etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunduğu Xperia Z ve ZL modellerinde Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 birimine yer veren Sony, aynı işlemciyi Xperia Tablet Z bünyesinde de kullandı. Kısa süre önce resmiyet kazanan Xperia SP ve Xperia L modellerinde de Qualcomm cephesinden işlemciler kullanılmıştı.

Andronova

Son gelen raporlar değerlendirildiğinde ise Japon üreticinin Tayvanlı yarı iletken üreticisi MediaTek ile anlaşmak üzere olduğu; orta sınıfta konumlandırılacak Sony cihazların büyük bölümünde maliyeti düşürmek adına, MediaTek işlemcilerin kullanılacağı iddia ediliyor. Digitimes’ın açıklamalarına göre, dört çekirdekli MediaTek M6589 işlemcisi orta sınıf Sony cihazlarında yer alacak. Söz konusu işlemci birimi için daha önce ZTE ve Huawei’in de içinde bulunduğu 30 kadar üreticinin müşteriler arasında yer aldığı bildiriliyor.

Sony’nin M6589 yongasını kullanacağına dair iddialar geçtiğimiz yıl aralık ayında başlamıştı. Eğer her şey yolunda giderse, tedarik noktasında sıkıntı yaşanmaması durumunda MediaTek işlemcili Sony cihazları 2013 yılı içerisinde göreceğiz.

Yılın ikinci yarı için beklenen üst seviye telefonlarda ise Qualcomm işlemcilerin kullanılması bekleniyor. Son olarak IFA Berlin etkinliğinde resmiyet kazanması beklenen ve kısa süre önce iddialara konu olan C670X kod numaralı telefonda Qualcomm 600 serisi işlemcinin yer alacağı bildirilmişti.

kaynak: androidos

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın