Sony oyun konsollarında açık ara önde

Sony ile Microsoft oyun konsollarında rekabet halinde söylentisine uzmanlardan yanıt gecikmedi Sony' nin oyun konsollarıyla boy ölçülemez. En iyi oyun konsolları Sony' de.

Andronova

Sony’nin dünyaca ünlü oyun konsolu playstation yeni versiyonunun kimilerine göre Microsoft’un oyun konsoluna rakip olacağını düşünse de ne Sony yetkilileri nede bu konunun uzmanları bunun mümkün olmadığını söylüyor. Bir çok kişi iki konsolun çok farklı kulvarlarda olduğu belirtliyor.

Microsoft’ un işi çok zor

Microsoft Xbox Scorpio ile oldukça başarılı işler yapsa da PS’nn şu anki ve yeni çıkacak modeli ile kapışmasının neredeyse imkansız olduğu ortada. Oyun konsolu kullanıcılarının genel özelliğinin kim ne kullanırsa ona yönelmesi bu piyasasının lideri Sony’nin elini bir kademe daha güçlendiriyor. Sony PS modelleri ile çok uzun yıllardır oyun sevenlerin tek markası. Bu nedenler piyasaya kim girerse girsin bu kadar çok kullanıcısı olması nedeniyle büyük oranda Sony PS tercih ediyor. Kullanıcı sayısının çok olması yeni kullanıcıların adresini belirlemede büyük bir itici güç.

Sony oyun konsollarında açık ara önde

Microsoft oyun konsolu için uğraşıyor

Microsoft Xbox modeli ile PS’nin 4 modeline rakip olmak için yenilikler çıkarsa da bu konuda iyi iş çıkaran Sony ile rekabetin çok gerisinde. Sony her sene daha önceki kullanıcılar ve alınan memnuniyet ile kullanıcı sayılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Microsoft başta olmak üzere oyun konsolu ile ilgili çalışan hiçbir firmanın yıllardır bu alanda rakipsiz Sony ile aynı pastada olması mümkün görünmüyor. Neredeyse tüm uzmanlar bu gerçeğin farkında olsa da zaman içinde Microsoft bu alanda Sony ile rekabette oldukça ısrarlı.

en iyi oyun konsolları


Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 20:38

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın