Sony Play Station 4 İlk Gününde 1 Milyon Satış Barajını Geçti

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Play Station 4 15 Kasım tarihinde Kuzey Amerika’da satışa başladı. Sony’nin ilk gün açıkladığı rakamlara göre Play Station 4, 1 milyon adetten fazla sattı. Böylece Kuzey Amerika için ayrılan stoklarda 3 gün içinde erimiş oldu. Latin Amerika için ayrılan stoklardan belli bir miktarda Kuzey Amerika tedarikçilerine yönlendirildiği de dedikodular arasında.

Andronova

Sony yeni nesil oyun konsolunu Microsoft’tan daha evvel çıkartabilmek için çok yoğun bir mesai harcamıştı. Üretim bantlarını arttıran Sony, AMD’ye işlemci tedariğinde sıkıtı yaşamaması için uyarıda bulunmuştu. Sony tarafında  satış rakamları tek kelime ile mükemmel gidiyor ama konsolu alanlar bazı sorunlarla karşılaştıkları için ürünlerin garanti kapsamında değişmesini talep ediyorlar. IGN gibi dev bir oyun medya firmasının para vererek satın almış olduğu Play Station 4, kutusundan çıkartılıp televizyona takıldığında HDMİ sorunu yüzünden kullanılamamıştır. Twitter yoluyla duyulan bu olay ve bunun gibi bir çok kullanıcıdan gelen bazı sorunlardan dolayı Play Station 4 alırken garanti şartlarına ve ürün ile birlikte bir fatura almayı sakın unutmayın. Ülkemizde bir değişiklik olmazsa 19 Aralık gibi satılması planlanan PS4’ü mutlaka ülkemizden almaya bakın. Kırmızı ışıktan dolayı bir adet XBox 360’ı çöpe atmış biri olarak size tavsiyem bu olacaktır.

Play Station 4 sattıktan sonra kullanıcılardan konsolu değerlendirmesini isteyen bir sitenin yaptığı analizde ankete katılan 2164 kişiden 1362 kullanıcı konsola 5 puan verirken,  Play Station 4 sahibi olan %28’lik bir kısım yani 599 kişi oyun konsolu için 1 puan veriyor. Açıkçası bu sonuçlar kafaları oldukça karıştırıyor. %28’lik kısmın bir sorun gördüğü için mi 1 yıldız verdiğini bilmiyoruz ama böyle bir istatistik varsa yani satılan Play Station 4’lerin %30’u arızalıysa ve bu daha önce çıkma sevdasından kaynaklandıysa vah Sony’nin haline…

Sony play Station 4’ü heyecanla bekliyoruz. Peki Sizce hangi oyun konsolunu almalıyız?

Kaynak: PSNNews

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.