Sony, S1 ve S2 Android Tabletlerini Duyurdu!

Teknolojinin gelişmesiyle, bizlerin en önemli yardımcıları haline gelen elektronik cihazların taşınılabilirlikleri ön plana çıkmaya başlıyor. Son birkaç yıldır bu alandaki en kapsamlı cihaz olması münasebetiyle  yatırımların arttığı tablet bilgisayar pazarındaki ilerleyiş, birçok bilgisayar ve telefon üreticisinin ürünlerini sunmasıyla iyice hareketlendi.
Daha çok BRAVIA televizyonları, VAIO bilgisayarları ve WALKMAN oynatıcılarıyla tanınan Sony, Tokyo’da düzenlediği konferans ile “Sony” markasını taşıyan S1 ve S2 kod adlı ilk Android tablet bilgisayarlarını duyurdu. Tabletler, muhteşem tasarımları ve stabil donanımlarıyla piyasanın en güçlü cihazları olmaya aday. Her iki tablet de; Android 3.0 Honeycomb versiyonlu işletim sistemine, Wi-Fi, DLNA ve WAN (3G/4G)bağlantı özelliklerine sahip olacak. Tablet bilgisayarlarda yapabileceğiniz işlemler şimdilik diğer cihazlara göre sınırlı olsa da, Sony’nin çevrimiçi hizmetleri sayesinde; kitap, uygulama, oyun ve müzik gibi multimedya ve eğlence alanlarında içerik sorunu yaşamadan sınırları aşabileceksiniz.
Sony S1; 9.4 inç büyüklüğünde, 1280 x 800 piksel çözünürlüğünde dokunmatik bir ekrana sahip. Üst kısmı, alt kısma oranla oldukça kalın olan S1’in sahip olduğu tasarım kullanımı ve tutuşu kolaylaştırıyor.
Dünyanın ilk çift ekranlı telefonu olan Kyocera Echo ile benzerlik gösteren Sony S2’de 5.5 inçlik 1024 x 480 piksel çözünürlüğünde iki ekrana yer verilmiş. Adeta bir kitap gibi tasarlanan S2, yazılımsal olarak da bu formatta düzenlenmiş bir Kullanıcı Arayüzü ile geliyor. Özellikle oyun oynarken büyük kolaylık sağlayan arayüz, alt ekranı tuş takımı olarak kullanmanızı sağlayarak, kullanıcıya çok daha başarılı bir oyun deneyimi yaşatıyor. Ayrıca katlanabiliyor olması sayesinde cepte dahi taşınabiliyor.
Nvidia’nin 1GHz’lik çift çekirdekli Tegra 2 çipseti ile donatılan tabletlerde, ön ve arkada olmak üzere iki kamera bulunuyor.  Ayrıca Playstation Certified tarafından sertifikalandırılan tabletlerde Playstation Store oyun marketi yer alacak. Bu sayede 75 milyondan fazla kayıtlı Playstation kullanıcısının bulunduğuPlaystationNetwork üzerinden çevrimiçi oyunlara Android tabletler ile katılabileceksiniz.
Tüm teknik detayları yayınlanmamış olan S1 ve S2 tabletlerin 2011 yılı Sonbahar’ında satışa sunulacak. Kesin olmamakla birlikte; S1’in 599$, S2’nin ise 699$ fiyat etiketiyle piyasaya çıkacağı söyleniyor.
Sony S1 Tabletin yayınlanan resimlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Andronova

Sony S2 Tabletin yayınlanan resimlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Sony Tablet’lere ait tanıtım ve haber videolarını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın