Sony Sirius (Xperia Z2) Güvenilir Kaynaklar Tarafından Doğrulandı, Resmi Tanıtım Şubat Ayında!

blank

2014’ün ilk yarısında yaşanan mobil dünyasında yaşanacak akıllı telefon rekabetinin önemli bir aktörü de Sony cephesinden gelecek. Geçtiğimiz yıl duyurusunu gerçekleştirdiği Xperia Z Ultra ve Xperia Z1 modelleriyle donanım noktasında yaşanan rekabete dahil olan Japon üretici yine dikkat çeken bir telefonla tüketicilerin huzuruna çıkacak.

Sony cephesinde geliştirilen Sirius (Xperia Z2) kod adlı telefona dair son dönemde bazı gelişmeler yaşanıyor. Mobil dünyasının en güvenilir kaynaklarından biri olarak gösterilen Evleaks  söz konusu telefonun ekran boyutu ve kullanılacak işlemi birimine açıklık getirmişti. Buna göre Xperia Z2’de 5.2-inç büyüklüğünde bir ekrana ve Snapdragon 800 MSM8974AB işlemcisine yer verilecek.

Androidsas sitesinin kendi kaynaklarına dayanarak aktardığı haberde ise Xperia Z2’nin onaylandığını görüyoruz. Üstelik telefon şubat sonunda gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde resmen duyurulacak.

C770x model numarasına sahip Sirius’ta 2.560 x 1.440p çözünürlüklü ekrana yer verilecek. Telefon X-Reality ile Mobil Bravia Engine 3 ekran teknolojilerini beraberinde getirecek. Sony’nin ayrıca Xperia Z2’de IPS tabanlı bir ekrana yer vermesi bekleniyor.

Xperia Z1’in halefi olması beklenen Sirius kod adlı cihazda 3.700mAh kapasiteli bir pile yer verileceği iddia ediliyor. Telefon oldukça ince bir yapıda olacak ve elbette telefonda Sony G Lens ve mobil görüntü-işleme motoru BIONZ teknolojilerini beraberinde getiren 20.7MP çözünürlüklü Exmor RS kamera yer alacak.

2013 yılı Sony markalı akıllı telefonların büyük bölümünde karşımıza çıkan Omnibalance tasarım anlayışı ve su geçirmezlik özelliğinin Xperia Z2’de yer alması bekleniyor.

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!