Sony, Su Geçirmez Orta Sınıf Akıllı Telefon Xperia M2 Aqua’yı Duyurdu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Doymuş hale gelen akıllı telefon pazarında üreticiler uygun fiyatlı, iyi tasarlanmış ve iyi performans sunan orta düzey telefonlarla rekabeti farklı bir noktaya taşımayı hedefliyor. Sony ise yukarıda saydığımız özelliklerin yanında, şu ana dek daha çok üst düzey telefonlarda yer verdiği suya dayanıklılık özelliğini orta düzey telefonlara getirerek bu kategoride fark yaratmak istiyor.

teknik destek

İşte Japon üreticinin tam bu noktada kullanıcılarla buluşturduğu yeni akıllı telefonu Xperia M2 Aqua oldu. Bu yılın başında tanıtılan Xperia M2 ile benzer özellikler sergileyen Xperia M2 Aqua’nın en dikkat çeken özelliği suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sergilemesi olarak gösteriliyor.

4.8-inç büyüklüğünde 540x960p çözünürlüklü ekrana sahip telefonun güç birimini 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 oluşturuyor. Telefonun grafik ve görüntü işleme yükünü ise Adreno 305 GPU üstleniyor. 1GB RAM ve artırılabilir 8GB dahili depolamanın yer verildiği Xperia M2 Aqua, sahip olduğu IP68 sertifikası sayesinde 1,5 metre derinlikte 30 dakikaya kadar suya karşı dirençli bir yapı gösterebiliyor.

Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışan telefonun arka bölümünde 8MP, ön tarafında ise 1.1MP kamera kullanılıyor. Xperia M2 Aqua’nın pili ise 2.300mAh kapasitede. Önümüzdeki ay satışa sunulacak telefonun fiyat bilgisi henüz Sony tarafından açıklanmadı.

5431

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!