Sony, Su Geçirmez Yeni Telefonu Xperia ZR’yi Resmen Duyurdu!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony’nin geçen ayın sonlarına doğru 30 dakika boyunca su altında video çekebilen bir telefon hazırlığında olduğuna dair bazı iddialar gündeme gelmişti. Sony son derece şık bir tasarım sergileyen yeni telefonu resmen duyururken, YouTube kanalıyla yayınlanan bir videoda telefona ait bazı detaylar aktarıldı.

teknik destek

1.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon S4 Pro APQ8064, Adreno 320 GPU ve 2GB RAM’den güç alan telefonda 4.55-inç boyutunda HD çözünürlüklü LCD ekrana yer verilmiş. Sony Bravia Engine 2 ile desteklenen ekranda aynı zamanda güneç altında yansımayı en aza indiren OptiContrast OLED teknolojisine de yer verilmekte.

nDuYUlHc1r4″ width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Android 4.1.2 ile çalışan telefonda 8GB depolama birimi bulunuyor. Telefon aynı zamanda microSD kart desteği ile depolama artırımına olanak sağlıyor. 13MP çözünürlüklü Exmor RS sensörlü kamera ile HDR formatında video çekimi gerçekleştiren Xperia ZR, 9MP çözünürlükte ise saniyede 10 kare yakalayabilmekte.

160 gram ağırlık, 1.5 metreye kadar su altında 30 dakika video kaydı, 10.4mm kalınlık, LTE, NFC, Walkman uygulaması ve HD ses desteği telefonda yer bulan diğer özellikler. Haziran ayı içerinde satışa sunulması beklenen telefon su geçirmezlik noktasında Xperia Z’den daha iyi bir konumda. Xperia ZR için farklı renk seçenekleri de mevcut ancak Sony ilk aşamada siyah ve beyaz renk seçenekleri satışa sunacak.

media 16919media 16920media 16921

kaynak: PhoneArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın