Sony ve Samsung oyun telefonu üretiminde

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Samsung, Xiaomi ve Razer' dan sonra Sony' de oyun telefonundan bahsetti. Oyun severlerin hızla akıllı cihazlara kayması bu alanın önemini arz etti. Büyük cihaz üreticileri kolları sıvadı.

Ad imageAd image

Sony daha önce Xperia olan akıllı telefonu çıkardı fakat pek başarılı olamadı. Şuan Sony yönetimi tekrar bir oyun telefonu çıkarma fikrini değerlendiriyor. Şirket çok daha fazla özelliği ve donanımı olan bazı Playsitation ve mobil oyunların oynanacağı yenilikçi bir cihaz tasarlıyor.

Sony, gün geçtikçe Çinli teknoloji markaları ve Samsung karşısında güç kaybediyor. Akıllı telefon piyasasında yeni bir zamana kadar telefonda bir girişim yapamayacağını açıkladı. Telefon piyasasından uzaklaşan şirketin, oyun piyasasına yönelmesi bekleniyor.

Oyun telefonu çalışmaları

Geçtiğimiz sene Razer, ürettiği oyun telefonunu tanıtmıştı. Sonrasında Xiaomi harici donanımla bunu duyurdu. Şimdide Sony ve Samsung gündemde. Samsung Galaxy X ve Note 9 için yoğun bir çalışma içerisinde. Bunların dışında oyun telefonu için çalışma yaptığı söylenmekte.

Sony ve Samsung oyun telefonu üretiminde

Ad imageAd image

Sony’nin mobil oyun cihazı çıkarma fikrinin altında yatan sebep ise: Son dönemde çıkardığı son iki telefonun gördüğü ilgi ile tekrar popüler günlerine dönmeye hazırlanıyor, uzun pil ömrü yonga seti olan telefon, dikkatleri üzerine çekti. Sony tekrar pazarda yükselmeyi hedeflerken, yapması gereken farklılık atılımının oyun telefonunu geliştirmesi olarak görülmeye başlandı. Sony Xperia Play telefonu geliştirildiği zaman yeni bir akıllı telefon niteliği kazandıracağı düşünülüyor. Playstation gibi dünyanın en çok tercih edilen oyun konsoluna sahip şirketin, bu şekilde başarıya ulaşacağı tahmin ediliyor.

Neden Sony bu piyasaya girmeli? Playsitation da elde ettiği başarı ile Sony bu piyasaya girmeye en uygun aday gibi görünüyor. Oyun konusunda en çok tecrübeye sahip marka olduğu için ve akıllı telefon piyasasında da belli düzeye ulaşmış tecrübe ile iki özelliği birleştirerek ortaya akım yaratacak yeni bir cihaz çıkarılabilir.


Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 01:29

Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Türkçe