Sony Xperia A2 (Z2 Compact) Resmiyet Kazandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Xperia A2 (Z2 Compact) Resmiyet Kazandı

Andronova

Geçtiğimiz yıl duyurduğu Xperia Z1 Compact modeliyle mini akıllı telefon kategorisinin en iyisi olmayı başaran Sony’den bu yıl da benzer bir mini cihaz tanıtması bekleniyordu. FCC kayıtları ve şu ana kadar Japonya’dan gelen sızıntılar söz konusu telefonun yola oluğunu gösteriyordu. Japon operatör devi  NTT DoCoMo’nun tanıttığı Xperia A2’nin kod numarasına bakıldığında telefonun uluslararası arenada Xperia Z2 Compact ismini alacağını söyleyebiliriz.

Xperia A2 (SO-04F), 5.2-inç ekran boyutuna sahip Xperia Z2’den (SO-03F) ziyade Xperia Z1 Compact’a daha fazla benzemektedir. Öyle ki teknik özellikler noktasında bile Z1 Compact ve Z2 Compact arasında fark bulmak çok zor.

Xperia A2 nam-ı diğer Xperia Z2 Compact modelinde 4.3-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü LCD TRILUMINOS ekran yer alıyor. Telefonun güç birimini bir kez daha 2.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemcisi oluşturuyor. 2GB RAM, 20.7MP çözünürlüklü Sony Exmor RS sensörlü arka kameranın yer verildiği mini cihaz Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışıyor. Telefonun ön tarafında ise 2.2MP çözünürlüklü bir kameraya yer verilmiş. 2.300mAh kapasiteli pilin yer verildiği Xperia A2’de Z1’den farklı olarak stereo hoparlöre yer verilmiş.

9.5mm kalınlığa sahip telefon ayrıca bir önceki nesil kompakt modelden sadece 0.2mm daha kalın bir yapı sunuyor. IP58 sertifikasıyla suya karşı dayanıklılık gösteren Xperia A2 daha önceki sızıntılardan anlaşıldığı üzere 4K video kaydı desteklemeyecek.

Siyah, beyaz, lavanta ve portakal renk seçeneklerine sahip Xperia A2 haziran ayında Japonya’da satışa sunulacak. Alt bölümden telefon için yayınlanan tanıtım videosuna ve basın görsellerine göz atabilirsiniz.

Sony Xperia A2 (Z2 Compact) Resmiyet Kazandı

71

8

2345

kaynak: xperiablog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.