Sony, Xperia Klavyeyi Güncelledi [APK Dosyası İndir]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony’nin geçtiğimiz aylarda Google Play’de yer verdiği Xperia Keyboard uygulaması için kapsamlı bir güncelleme yayınlandı. Sadece Xperia cihazlar için destek sunan klavye uygulaması neyse ki kısa süre içerisinde XDA geliştiricileri tarafından Android ekosisteminde yer alan tablet ve telefonlara uyarlandı. Söz konusu klavyeyi Xperia dışındaki diğer cihazlarda kullanabilmeniz için telefon ya da tabletinizin Root yetkisine sahip olması gerekiyor. Alt bölümde yer vereceğimiz indirme linkleri sayesinde Xperia Keyboard uygulamasını Android Jelly Bean ve KitKat sürümlerine sahip cihazlarda test edebilirsiniz.

Andronova

Sony Entertainment Network verileriyle senkronize olabilen, emoji destekli ve kaydırma özellikli Xperia Keyboard’u 6.4.A.1.24 numaralı sürüme güncelleyen Sony, klavyede yazım işlemini daha kolay hale getirmek için butonlar arasında daha büyük boşluklar, yeni dil seçenekleri, Xperia Z2 için telefon tuş takımı düzeni ve tabletler için rakamların yer aldığı yeni bir satırı klavyeye getirdi.

Xperia cihazlar için uyumlu olan Xperia Keyboard uygulamasını Google Play üzerinden indirebilirsiniz. Daha önce belirttiğimiz gibi cihazınız Root yetkisine sahipse Xperia Klavye uygulamasını telefon ya da tabletinize yükleyebilirsiniz.

Android Jelly Bean sürümü için klavyeyi. Android KitKat sürümü. Yükleme işlemi sonrası Ayarlar> Dil ve giriş> Varsayılan bölümünden Xperia Klavyeyi seçmeniz gerekiyor

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.