Sony, Xperia Modelleri İçin Yeni Android Arayüzü Geliştiriyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Android telefon üreticilerinin, kendi modellerini satmalarında dahi büyük rol oynayan arayüzleri veya diğer adlarıyla Launcher ve başlatıcıları büyük önem taşıyor.

Andronova

Samsung’un TouchWiz, HTC’nin Sense, LG’nin LG UX, Sony’nin Xperia UI ve daha bir çok üreticinin kendi arayüzleri bulunmakta.

Bilhassa Lollipop sonrası Android‘te yaşanan Materyal Tasarım değişiminden sonra, üreticiler kendi arayüzlerini Materyal Tasarıma en yakın hale getirerek, sadece kendilerine has belli özellik ve uygulamalarını yüklemeye başladılar.

xperia-z2-z3-lollipop

Şimdi aldığımız habere göre SonyXperia modelleri için yeni Android arayüzü /yazılım konsepti üzerinde çalışıyor ve bu arayüz Xperia UI‘nin yerini alacak.

Yeni arayüzün beta süreci 27 Temmuz ile 13 Eylül arasında tamamlanacak ve ilk olarak Xperia Z3 sahipleri bu arayüze kavuşacak.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın