Sony Xperia P için Android 4.1.2 Jelly Bean Ortaya Çıktı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Son olarak geçtiğimiz yıl IFA Berlin etkinliğinde resmiyet kazanan Xperia TX’e Jelly Bean güncellemesi sunan Sony, şu sıralar Xperia S ve Xperia Tablet S için Android 4.1.2 güncellemesini kullanıcılarla buluşturacak. 2011 yılı Xperia ailesine söz konusu güncellemeyi sunmayarak tepki alan Japon üretici, 2012 yılında kullanıcıların beğenisine sunduğu modellerin büyük bölümüne ise güncellemeyi kullanılabilir hale getirdi. Xperia S sonrası güncellemenin sunulması beklenen bir diğer telefon ise Xperia P olacak. Bakıldığı zaman telefon için test aşamasındaki yazılımın ortaya çıktığı ve üstelik oldukça stabil olduğu vurgulanıyor.

Andronova

XDA geliştiriciler forumunda ortaya çıkan yazılım, beraberinde birçok yeniliği telefona sunacak. İlk olarak arabirimin tamamen değiştiği ve Xperia Z’ye benzer bir aryüzün hakim olduğu görülüyor. Kamera noktasında sağlanan iyileştirmeler, pil verimliliği sağlayan Stamina modu, ses ayarlarında daha iyi bir deneyim sunulması adına Clear Audio+, Xloud ve Clear Phase, Project Butter kapsamında daha hızlı ve akıcı bir sistem, Google Now ve Xperia Z tabanlı widget uygulamaları telefona farklı bir hava getirecektir.

Test aşamasında olan yazılımın oldukça stabil olduğu dikkatlerden kaçmıyor. İlk yüklemeler neticesinde kullanıcıların büyük bölümü yenilikler hakkında olumlu görüş bildirirken, nisan ayı içerisinde ise güncellemenin resmi olarak sunulması bekleniyor. Eğer test aşamasındaki yazılımı sizlerde tecrübe etmek isterseniz buradan yazılımı indirip kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tabi yükleme işlemi için telefonda yer alan Bootloader kilidinin açık olması gerektiğinin altını çizelim.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.