Sony Xperia S için Android 4.1.2 Jelly Bean Güncellemesi Nisan Ayında Başlıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

2011 yılında Ericsson hisselerini satın alarak yoluna Sony isminde devam eden Japon üretici, yeni yapılanmanı ilk meyvesi olarak MWC 2012 etkinliğin Xperia S’i kullanıcıların beğenisine sundu. Geçen süreçte telefon kullanıcıları pek memnun olmasa gerek. Zira telefon hala Jelly Bean güncellemesine kavuşmuş değil.

teknik destek

Android 4.1 sonrası kapsamlı bir güncelleme kasım ayında Android 4.2 olarak kullanıcılara ulaşırken; mayıs ortalarında ise Android 5.0 Key Lime Pie resmiyet kazanacak. Birçok pazarda Sony’nin amiral gemisi niteliğinde olan Xperia S ise geçtiğimiz yıl eylül ayından beridir herhangi bir güncellemeye sahip olmuş değil.

Android 2.3 ile resmiyet kazanan telefon o dönemde bile Android sürümü ile ileştirilmişti. Yaz döneminde ICS sürümüne yükseltilen telefon uzun süre güncellemenin getirmiş olduğu sorunlarla boğuştu. Sony, bir süre önce Jelly Bean takvimini duyurmuş ve takvim içerisinde Xperia S’i de dâhil etmişti. Yalnız Japon üretici herhangi bir tarih bildirmemişti.

Sabırsız bir bekleyişin sürdüğü şu günlerde Xperia S kullanıcılarını sevindirecek haber Sony Almanya’dan geldi. Twitter üzerinden sunulan bilgide Xperia S için Android 4.1.2 güncellemesinin sürdürdüğü ve neticenin mart ayı içerisinde alınacağı bildirildi. Güncellemenin kullanıcılara sunulması ise nisan ayında gerçekleşecek.

kaynak: xperiablog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın