Sony, Xperia S ve Xperia SL Modelleri için Bu Ay Sonunda Yeni Bir Güncelleme Yayımlayacak!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony, geçtiğimiz yıl CES 2012 etkinliğinde görücüye çıkardığı Xperia S modelini, Jelly Bean’in tanıtılması üzerinden tam bir yıl geçtikten sonra mayıs sonu itibariyle Android 4.1 yazılımının dağıtımına başlamıştı. Uzun bir süre beklenen güncelleme kullanıcılar cephesinde memnuniyetle karşılansa da, telefon için Android 4.2 ve Android 4.3 güncellemesi hala gizemini koruyor.

teknik destek

Japon üretici geçtiğimiz günlerde resmi site üzerinden yayımladığı haberde 2012 yılı bazı modellerin direkt Android 4.3’e güncelleneceği yönünde bir açıklamaya yer vermişti. Modeller ismi bildirmedi ancak Xperi S’in söz konusu cihazlar arasında yer alması bekleniyor.

Xperia S için Android 4.3 beklenedursun, Sony 2012 yılı amiral gemisi modeli için bu ay içerisinde bir güncelleme yayımlayacak. XperiaBlog’da yer alan habere göre Japon üretici Android 4.1.2 temeline dayandırılacak ve telefondaki kimi hataların giderilmesini sağlayacak, bunun yanı sıra performans artışı da sağlaması beklenen yeni bir güncelleme yayımlayacak.

Xperia S’in yanı sıra Xperia SL içinde dağıtımı sağlanacak güncellemeye dair Xperia SL cephesinden bir görsel de elde edilirken, yapı numarası ve kernel sürümünde herhangi bir değişiklik gözlenmiyor. Güncelleme kapsamında sunulacak yeniliklere tam anlamıyla değinilmiyor, ancak 1080p video kaydında iyileştirmeler, ses düzeltmeleri, home butonuna uzun süreli basma ile Google Now’a erişim, performans artışı ve istikrar sayabileceğimiz yenilikler arasında yer alıyor.

Güncelleme dağıtımının ağustos sonunda gerçekleşmesi bekleniyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir