Sony Xperia T2 Ultra Ülkemizde Satışa Sunuldu

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Sony’nin ocak ayında büyük ekranlı telefonlar kategorisine dahil ettiği orta düzey akıllı telefon Xperia T2 Ultra Türkiye pazarına giriş yaptı. 6-inç büyüklüğünde 1280×720 çözünürlükte IPS LCD  Triluminos ekran ve bu ekranı destekleyen Mobile BRAVIA Engine 2 görüntü işleme motorunu sahip Xperia T2 Ultra’nın güç birimini 1.4GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 400 işlemcisi, grafik yükünü ise Adreno 305 GPU çekiyor.

Büyük ekranlı telefon severler için iyi bir alternatif olan Xperia T2 Ultra ülkemize 1.399 liralık fiyatla giriş yaptı. Geçtiğimiz günler HTC’nin 5.5-inç ekran büyüklüğüne sahip Desire 816 modeli de yine benzer fiyattan ülkemizde satışa sunulmuştu.

Xperia T2 Ultra’nın bellek bölümünü 1GB RAM, 8GB depolama ve 32GB’ye kadar microSD kart desteği oluşturuyor. Android 4.3 Jelly Bean ile kutudan çıkan, ancak yakın zamanda Android 4.4 güncellemesine kavuşacak telefonun pil tarafında 3.000mAh gücünde bir batarya yer alıyor.

7.7mm kalınlık ve 174 gram ağırlığında bir kasaya sahip Xperia T2 Ultra’nın belki de en iddialı olduğu tarafı kamerası. 13MP çözünürlüğünde olan Exmor RS sensör alt bölümde sıraladığımız çekim özelliklerinin tümüne sahip. Telefonun ön kamerası ise 1.1MP çözünürlükte.

Portre Rötuş: Sony Xperia T2 Ultra ile makyaj efektleriyle en muhteşem “selfie”yi siz yaratabilirsiniz.

Kolaj: Fotoğrafların format, model ve arka planlarını değiştirerek yaratıcı fotoğraf kolajları oluşturabilirsiniz.

Background defocus: Ön planda yer alan unsurları ayırıp, arka plandakileri flulaştırarak derinliğe sahip etkileyici fotoğraflar yaratabilirsiniz.

Timeshift: İlki deklanşöre basmadan önce, diğeri de bastıktan sonra geçen iki saniye içinde 41 kare fotoğraf çekerek her defasında mükemmel kareyi yakalayabilirsiniz.

Sweep Panorama: Deklanşöre basıp ve geniş açılı panoramalar yakalamak için telefonu belli bir yönde kaydırarak olağanüstü panoramaları kolayca çekebilirsiniz.

Sony Xperia T2 Ultra’nın yanında ayrıca SBH52 Bluetooth kulaklığı da satışa sundu. Sony akıllı telefonlarla tam uyumlu aksesuar için ön görülen fiyat 299 lira olarak belirlendi.

sony-SBH52

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir