Sony, Xperia T2 Ultra ve Xperia E1 Modellerini Duyurdu!

blank

Qualcomm’un yeni işlemcileri bahar aylarında satışa hazır hale gelecek ve bununla birlikte 2K ekranlarında bu tarihlerde yoğun olarak üretilebileceği düşünüldüğünde yeni “amiral gemisi” telefonların çok yakında duyurulacağını söyleyebiliriz. Haberlerde her zaman üst segment cep telefonlarına önem ve hassasiyet verilse de firmalar asıl parayı ucuz telefonlardan kazanıyorlar. Büyük şirketlerin ucuz telefon yaprak bunları Afrika ve Hindistan gibi pazarlarda satışa sunmaları ile hiç önemsemediğiniz telefonlar (Lumia 520 gibi) inanılmaz satış rakamlarına ulaşabiliyor.

teknik destek

Gelişen pazarlar için Sony 2 farklı telefon duyurdu. Bunlardan ilki Xperia T2 Ultra; gelin telefonun genel özellik tablosunu birlikte inceleyelim.

Sony Xperia T2 Ultra
Ekran Özellikleri 6 inç, 1280×720 çözünürlükte IPS LCD  Triluminos display
Mobile BRAVIA Engine 2
İşlmeci Qualcomm Snapdragon 400 MSM 8928 4 Çekirdek
İşlmeci Saat Hızı 1,4 GHz
Ram Kapasitesi 1 GB
Kamera Arkada 13 megapiksel Exmor RS Sensör, Önde 1,1 megapiksel kamera
Hafıza 8 GB
Hafıza Kartı Var MicroSD 32 GB kadar destek
Pil Kapasitesi 3000 Mah
Android Sürümü 4.3 Jelly Bean
Boyutlar 165 mm boy, 84 mm genişlik, 7,7 mm kalınlık
Çift Sim Kart 2 farklı modeli var; biri çift sim kartlı biri değil

Sony Xperia T2

Sony Xperia T2 Ultra, gördüğünüz gibi giriş sınıfı bir phablet olarak dikkat çekmekte. Sony ile özdeşleşen telefonun suya ve toza karşı dayanıklılık özelliği ise bu telefonda bulunmuyor. Telefon ülkemizde satışa sunulur mu bilemiyorum ama satışa sunulursa Samsung Galaxy Mega ile aynı fiyat (1300 TL) ile ülkemize sunulacaktır diye umut ediyorum.

Sony yine aynı pazar için “walkman” diye adlandırabileceğimiz bir telefon daha tanıttı. XperiaE1 adındaki bu telefonu diğer telefonlardan ayıran özelliği ise arkasındaki 100 dB’e kadar ses verebilen hoparlörü. Gerçekten böyle bir özelliğe ne kadar ihtiyaç var bilinmez ama Sony bu anlamda tek olmaya aday diye düşünüyorum. Telefonun genel özellik tablosu ise şöyle;

Sony Xperia E1
Ekran Özellikleri 4 inç, 800×480 çözünürlükte TFT Kapasitif
İşlmeci Qualcomm Snapdragon 200 MSM 8210 Çift Çekirdek
İşlmeci Saat Hızı 1,2 GHz
Ram Kapasitesi 512 MB Ram
Kamera Arkada 3,15 megapiksel Önde Kamera Yok
Hafıza 4 GB
Hafıza Kartı Var MicroSD 32 GB kadar destek
Pil Kapasitesi 1750 Mah
Android Sürümü 4.3 Jelly Bean
Boyutlar 118 mm boy, 62 mm genişlik, 12 mm kalınlık
Çift Sim Kart 2 farklı modeli var; biri çift sim kartlı biri değil

Sony Xperia E1

Bu telefon Sony tarafından düşük bütçeye sahip Android kullanmak isteyenler kişiler için geliştirilmiş bir cihaz. Giriş seviyesi olan bu cihazın ülkemizde satışa sunulmasını açıkçası beklemiyorum. Sony giriş seviyesi bir cihazı bile özelleştirerek (ses anlamında) farkını ortaya koyuyor. Belki kamera, performans ve stabilite konusunda en iyiyi sunmasa da ses konusunda en iyiyi sunacağı aşikar.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!