Sony, Xperia Tablet Z için Android 4.2.2 Güncellemesinin Dağıtımına Başladı

Andronova
Andronova
1 Minimum Okuma
HTC Desire ve HTC Legend'e Root erişimi

Geçtiğimiz günlerde Android 4.3 güncellemesi yol haritasını resmi site üzerinden duyuran Sony, şu süreçte ise mevcut telefon ve tabletleri için Android 4.2.2 güncellemesinin dağıtımı gerçekleştirmeye devam ediyor.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sony’nin bu yılın ilk döneminde tüketicilere sunduğu ve tasarımın yanı sıra teknik özellikler noktasında Xperia Z ile benzerlik gösteren Xperia Tablet Z için Android 4.2.2 güncellemesi resmen başladı. Güncelleme ilk olarak LTE versiyon için başlarken, Wi-Fi sürümü için kısa süre içerisinde dağıtımın başlanacağı bildiriliyor.

OTA ve Sony PC Companion kapsamında dağıtımı gerçekleşen güncelleme ile performans artışının yanı sıra daha hızlı geçişler sağlanıyor. Bunun yanı sıra medya uygulamalarında sorunsuz senkronize, hızlı ayarlar menüsü, özelliştirilebilir durum çubuğu, kilit ekranda widget desteği ve Daydream ekran uygulaması güncellemenin getirmiş olduğu diğer yenilikler.

media 16720

Halihazırda ülkemizde de satışa sunulan tabletin teknik özelliklerini kısaca özetlemek gerekirse; 10.1-inç boyutunda Full HD (1920 x 1200p) ekran çözünürlüğünde Bravia Engine 2 teknolojisine sahip ekran, 1.5GHz frekansında çalışan dört çekirdekli S4 Pro işlemci, Adreno 320GPU, 2GB RAM, 32GB depolama alanı ve 64GB’a kadar microSD kart desteği, ilk defa bir tablette kullanılan arka aydınlatmalı Exmor RS sensörlü 8.1mp arka kamera, 6.9mm kalınlık, 6000mAh kapasiteli pil (Stamina modu), su ve toz geçirmez IP55/IP57 sertifikası, WiFi a / b / g / n, Bluetooth 4.0, NFC ve LTE, S-Force Front Surround 3D ses çıkışı.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

media 16722

media 16723

ilgili>> XperiaBlog

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak