Sony Xperia Telefonlarda Artık SD Karta Uygulamalar Taşınabiliyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Xperia Telefonlarda Artık SD Karta Uygulamalar Taşınabiliyor

Andronova

Sony’nin dün Xperia T2 Ultra ve T2 Ultra Dual için başlattığı Android 4.4.2 güncellemesinde kullanıcılar bir sürprizle karşılaştı. Sony artık kullanıcıların uygulamaları SD karta taşıması için seçenek sunuyor.

Ayarlar menüsünden uygulama yöneticisine gidip bir uygulamayı seçtikten sonra, SD kart seçeneğine ‘’Taşı’’ butonunu fark edeceksiniz. Hatta, MicroSD kartta yüklü olan uygulamalar gösteren yeni bir de sütun bulunmakta.

Sony’nin Xperia telefonlara getirdiği yeni özellik özellikle sınırlı depolamaya sahip giriş ve orta düzey telefonlar için paha biçilemez bir özellik. Japon üretici kısa süre içerisinde Xperia M2 ve Xperia E1 için de Android 4.4.2 KitKat güncellemesini başlatacak. Uygulamaların hafıza kartına taşınması özelliğinin her iki telefona da sunulması bekleniyor.

İndirilen uygulamaların SD karta taşınması özelliği henüz Xperia Z ve diğer Z serisi telefonlar mevcut değil. Sony’nin söz konusu telefonlar için nasıl bir planlama içerisinde olduğunu bir sonraki güncellemelerde göreceğiz.

Sony Xperia Telefonlarda

Apps-to-SD-Card-on-Xperia_1-315x560

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.