Sony Xperia XA APN MMS internet ayarları

Andronova
By Andronova
2 Minimum Okuma

Sony marka telefonlarda Xperia XA modelinde Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom 4.5G ve 3G internet ayarları nasıl yapılır? APN mobil veri açma kapatma ayarı.

Sponsorlu reklam

Sony markası dünyada ve ülkemizde elektronik cihazlarda güvenilirliğini ispatlamiş bir markadır. Sony bir çok farklı sektörde ürün çıkarmaktadır. O sektörlerden biride dünyada gitgide sektörü genişleyen mobil dünyasıdır. Mobil sektöründe Sony bir çok ürün piyasaya sürmüştür. O modellerden biride Sony Xperia XA modelidir. Bu makalemizde bu model telefonda mobil veri ayarlarının nasıl yapılabileceğini anlatacağız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

 Sony Xperia XA APN MMS internet ayarları nasıl yapılır

Sponsorlu reklam

Sony Xperia XA telefonun ana ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir. Buradan ilk olrak uygulamalar bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Ekranın altında yer alan ve uygulamalar simgesi olarak bilinen noktalar gurubuna tıklayınız.

Sony Xperia XA APN MMS internet ayarları nasıl yapılır

Daha sonra açılan ekrandan telefon ayarlarınızı yapabileceğiniz çark şeklindeki ayarlar simgesine tıklayınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sony Xperia XA internet ayarları nasıl yapılır

Ayarlar başlığı altında yer alan Kablosuz ve ağlar bölümünden diğer yazısına tıklayınız.

Sony Xperia XA internet ayarları

Diğer yazısına tıkladığınızda ilk ekranda görmediğiniz bağlantı ayarlarını göreceksiniz. Bu bağlantı ayarlarından mobil veri ayarlarını düzenleyebileceğiniz Mobil Ağlar yazısına tıklayınız.

Sponsorlu reklam
mobil teknoloji reklam

Sony Xperia XA Turkcell internet ayarları nasıl yapılır

Mobil ağ ayarlarında ise ilk olarak veri dolaşımını aktif ediniz. Aşağıdaki resimde pasif konumda ve gri olarak görünmektedir. Veri dolaşımını aktif ettikten sonra tercih edilen ağ türünden 3G veya LTE seçeneklerinden birini seçiniz. Daha sonra Erişim Noktası Adları yazısına tıklayınız. 

Sony Xperia XA Vodafone internet ayarları

Bu bölümde ise telefonunuzda yüklü olan APN’ler karşınıza gelecektir. Buradan yeni APN eklemek için sağ üst köşede yer alan + işaretine tıklayınız.

Sony Xperia XA Türk telekom internet ayarları

Erişim noktası düzenle başlığı altında sunulan ekranda Ad bölümüne Internet APN bölümüne Internet yazınız. Diğer bölümleri ise boş bırakınız.

Sony internet ayarları nasıl yapılır

Yuakrıdaki ekranda girmiş olduğunuz bilgilerin telefonda aktif olabilmesi için kaydetmeniz gerekmektedir. Buradan sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayarak Kaydet seçeneğinin açılmasını bekleyiniz. Ardından kaydet yazısına tıklayarak ayarlarınızı kaydediniz.

Sony Xperia XA APN ayarları nasıl yapılır


Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2017, 12:57

Bu makaleyi paylaş
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak