Sony Xperia Z 4.3 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

Sony’nin geçtiğimiz yıl global anlamda satışının yapıldığı ilk Full HD ekranlı amiral gemisi Xperia Z 4.1.2 sürümü ile gelmişti. Temmuz ayı içersinde 4.2 güncellemesi alan cihaz şimdilerde 4.3 güncellemesi almak için sıraya girmiş durumda.

Andronova

Sony öncelikle bu yılın amiral gemisi telefonları Xperia Z Ultra ve Xperia Z1’e 4.3 güncellemesi verecek. Kasım ayının başında bu güncellemeyi alacak telefonlardan hemen sonra Kasım ayının son haftasına doğru da Xperia Z Android 4.3 güncellemesine kavuşacak. Xperia Z kullanan biri olarak şunu açıkça belirtmek isterim. 4.1.2 ile gelen Xperia Z oldukça tatmin edici bir performans sergiliyordu, Temmuz ayında gelen 4.2.2 sürümü ile telefon özellikle pil süresi açısından daha tatminkar oldu. Kamera arayüzünde hızlanmalar ve menü giriş çıkışlarında da Butter Effect etkisini çok daha iyi görmeye başladık. 4.3 sürümü ile Sony telefonun daha stabil çalışacağını söylüyor. Şu anda eskiyen ama halen iyi performans veren Snapdragon S4 Pro bu güncelleme ile sınırlarını zorlayarak yapabileceği en üst performansı verecektir.

Sony’nin şu anda bilinen 4.4 Kit Kat sürümü için bir planı yok. Sony tarafından haberler geldikçe sizlerle hem paylaşacağım hemde güncelleme gelince telefondaki değişiklikleri de birinci ağızdan sizlere aktaracağım.

Kaynak: androidorigin.com

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.