Sony Xperia Z için Android 4.4 KitKat Sızıntıları [Ekran Görüntüleri ve ROM]

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony geçtiğimiz günlerde resmi siteden yaptığı açıklamada Xperia Z için Android 4.4 KitKat güncellemesini mayıs ayı içerisinde başlatacağını duyurmuştu. Xperia Z’nin yanı sıra Xperia ZL, ZR ve Xperia Tablet Z (3G- Wi-Fi) için de aynı dönemde güncelleme başlatılacak.

teknik destek

Xperia Z için Android 4.4 güncellemesinin başlamasına henüz haftalar var ancak beklendiği gibi test aşamasındaki yazılım ortaya çıktı. XDA Geliştiriciler Forumu’nun tanınan geliştiricilerinden DooMLoRD, Xperia Z’nin C6602 ve C6603 modellerine 10.5.A.0.227 yapı numaralı Android 4.4 yazılımını uyarlamayı başardı.

Xperia Z için sızdırılan Android 4.4 ROM’u henüz stabil seviyede değil ve bir takım sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yine de Xperia Z cihazınıza bu yazılımı yüklemek istiyorsanız gerekli olan yazılımı BURADAN indirebilirsiniz (Alternatif link1, Alternatif link2). Kurulum işlemi için her zaman olduğu gibi bootloader  kilidinin açık olması ve özel bir Recovery modunun yüklü olması gerekiyor.

Aynı geliştirici Android 4.4 yüklü Xperia Z’nin ekran görüntülerini de paylaşmayı ihmal etmedi. Bu görüntülere alt bölümden göz atabilirsiniz.

Daha sezgisel ve özelleştirilebilir durum çubuğu ve hızlı ayarlar, kilit ve ana ekranda Sony PlayStation 4′e benzer animasyon ve canlı duvar kağıdı, en güncel Sony uygulamaları, WALKMAN- Album ve Movies medya uygulamalarında güncellemeler, daha hızlı ve geliştirilen arayüz, daha hızlı dosya indirme ve 280′e varan arayüz içeriğinde değişim sağlayan Xperia Temalar Android 4.4.2 güncellemesi kapsamında yer alacak.

12345678

kaynak: forum.xda-developers

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!