Sony Xperia Z ile Sualtı Kamera Çekimi Sağlayan ‘Aqua Z Camera’ Yüklenebilir Durumda!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Akıllı telefonların su ve toza karşı dayanıklı bir yapı sergilemesi mobil dünyasından yeni bir gelişme değil, ancak Xperia Z ile bu durumun yaygın hale geldiğini ifade etmek sanırım yanlış bir değerlendirme olmaz. Xperia Z sonrası başta yine Sony cephesinde olmak üzere Samsung, Huawei ve LG tarafında da suya karşı dayanıklı modeller oluşturuldu.

teknik destek

Su altında şu an için belirli bir süre dayanıklılık sunabilen modellerde, kullanıcılar telefonlarla su altında çekimler gerçekleştirebiliyor.

Sony’nin Xperia SP ve Xperia ZR modellerinde kullanıcılar, su altında ekrana dokunmadan daha basit bir şekilde, fiziksel deklanşör butonu sayesinde çekimler sağlayabilir. Söz konusu Xperia Z’ye geldiğinde ise; telefonla su altında çekimler gerçekleştirmek için ekrana dokunmak gerekiyor ve bu durum da su altında hiç de kolay olmasa gerek.

XDA Forum üyelerinden AGGevorgyan ise geliştirdiği uygulama ile Xperia Z sahiplerinin su altında daha basit bir yöntemle çekimler oluşturmasına olanak sağlıyor. “Aqua Z camera” adlı bir uygulaması fotoğraf çekmek için yakınlık sensörünü kullanır. Sadece su altında olduğunuzda parmağınızı yakınlık sensörü üzerine dokunun ve telefon çekim yapmaya başlıyor.

media 2900

Bunun yanı sıra kamera uygulamasında çözünürlük değiştirme seçeneği, otomatik netleme, otomatik beyaz dengesi flaş ve renk efektleri ile çekim esnasında ayarlamalar yapılabiliyor.

Uygulama sadece Xperia Z için geliştirildi ve hali hazırda geliştirilmeye devam ediliyor. “Aqua Z camera” uygulaması için APK dosyasını buradan ya da alt bölümde yer alan barkod okuyucu yardımı ile  indirebilirsiniz.

media 2901

kaynak: XDA-Develepors

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın