Sony, Xperia Z Ultra 2’yi Hazırlıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz yıl Xperia Z ailesi adı altında 3 farklı ekran büyüklüğünde (Xperia Z1, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact) ürünler sergileyen Sony, 2014 yılında da benzer stratejisini sürdürecek. İlk olarak MWC 2014’te Xperia Z2’yi resmen duyuran Sony, FCC belgelerine göre Xperia Z2’nin 4.5-inç ekran büyüklüğüne sahip Compact modelini de hazırlıyor. Sony’nin yıl içerisinde bir de büyük ekranlı telefonlar kategorisi için yeni nesil bir akıllı telefon duyurması bekleniyor.

Andronova

Geçtiğimiz yılın ortalarında bu kategoriye giriş yapan Sony’nin Xperia Z Ultra modeli 6.44-inçlik ekranı dikkat çekmişti. Devasa bir ekrana sahip akıllı telefon bir kesim tarafında 7-inç tablet kategorisine dahil edilmişti. Hatta Sony ocak ayı içerisinde Xperia Z Ultra’nın sadece Wi-Fi seçeneğini duyurmuştu.

Androidsas kaynaklarının Sony cephesinde elde ettiği bilgilere göre Japon üretici Xperia Z Ultra 2 modelini hazırlıyor. Bu yaz tanıtılması beklenen akıllı telefonun ekran boyut ve çözünürlük seviyesini koruması bekleniyor. Cihazda Qualcomm cephesinde 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemcisi yer alacak. 3GB RAM’in eşlik edeceği Xperia Z Ultra 2’de bu defa 13MP çözünürlüklü bir kamera kullanılacak. Sony ayrıca bu defa kameranın yanına bir de LED flaş yerleştirecek.

Android 4.4 işletim sistemi, suya karşı dayanıklı yapı, 16GB depolama, microSD kart desteği ve en az 3.200mAh kapasiteli pil Xperia Z Ultra 2’nin diğer özelliklerini oluşturacak. Telefona dair gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.