Sony, Xperia Z ve Xperia ZL için Performans Artışı Sağlayan Bir Güncelleme Yayınladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Geçtiğimiz günlerde Android 4.3’ün lanse edilmesiyle birlikte kimi cihazları için yol haritası belirleyen Japon üretici, Xperia Z ve Xperia ZL modellerinde ise Android 4.2.2 güncellemesi sonrası hatalara sebep olan yazılım sorunlarının tümünü ortadan kaldıracak kapsamlı bir güncelleme yayınladı.

Andronova

Haziran ayı içerisinde sunulan güncelleme sonrası birçok kullanıcı telefonlarında oluşan hatalar ve performans sorunlarını çeşitli forumlarda dile getirince Sony de yeni bir güncelleme yayınlayarak telefonda düzeltme ve iyileştirmelerin yanı sıra performans artışı da sağladı.

Güncelleme kapsamında sunulan yeniliklere değinecek olursak; daha pürüzsüz bir boot animasyonu, verimli RAM yönetimi, arayüzde daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirilerek olası gecikmelerin önüne geçildi, Güncelleme Merkezi (Update Center) için yeni bir kullanıcı arayüzü, geliştirilen 3G sinyal gücü, dokunmatik tepkisi artırıldı, daha hızlı açılış ve uyku modu, düşük ışık görüntü kalitesinin artırılması, HDR kaydı dışında oluşturan videolarda yüksek çözünürlüklü desteği, ekran görüntüsünde oluşan titremelerin giderilmesi, araba modu uygulamalarında değişiklikler, pil optimizasyonu ve sorunların giderilmesi.

OTA ve Sony PC companion üzerinden dağıtımı gerçekleşen güncellemenin kullanıcılara ulaştığı rapor edilirken, söz konusu yeniliklerin kısa süre içerisinde tüm Xperia Z ve Xperia ZL sahiplerine ulaşması bekleniyor.

media 16739media 2897

ilgili>> GSMArena

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın