Sony, Xperia Z1 ve Xperia Z Ultra için Yeni Bir Güncelleme Dağıtımına Başladı

ağustos sonunda lanse ettiği 5-inç Full HD ekranlı 20.7MP çözünürlüklü Sony G-Lens ile donatılan Xperia Z1 için Android 4.2 işletim sistemine dayanan yeni bir güncelleme yayınladı.

Andronova

Japon üretici güncellemenin başladığını resmi site üzerinden duyururken, güncelleme kapsamında sunulan bazı yeniliklere de değindi. Xperia Z1’de  Sony’nin Akıllı Sosyal Kamera platformu rafine edilirken, kamera performansı her yönüylegeliştirildi. Çekim modlarından özellikle Seri Çekim Modu, Süper Otomatik, AR Etkisi ve Panoramik’de gelişmeler sağlandı.  Xperia Z Ultra da ise dokunmatik ekran hassasiyetinde iyileştirmeler sağlanırken; ekran, parmak ve kalemlere daha duyarlı hale getirildi.

Sony ayrıca güncelleme ile birlikte her iki telefon da tasarruflu güç tüketimi sayesinde daha uzun pil ömrü vaat ediyor. Akıcı bir e-posta hizmeti de güncelleme kapsamında yer alan yeniliklerden biriyken, OTA üzerinden dağıtımı başlayan güncellemelerin kısa süre içerisinde tüm Xperia Z1 ve Xperia Z Ultra modellerine ulaşması bekleniyor.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.