Sony; Xperia Z1, Z Ultra ve Z1 Compact için Yeni Bir Güncelleme Dağıtımına Başladı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Mart ayı içerisinde Xperia Z1, Z Ultra ve Z Compact akıllı telefonları için Android 4.4 KitKat güncellemesini başlatan Sony, yukarıda saydığımız üst sınıf cihazlar için güncelleme sonrası tespit edilen bazı sorunların çözümüne ilişkin yeni bir güncelleme dağıtacağının ipuçlarını geçtiğimiz hafta vermişti. Android 4.4 sonrası telefonlara birçok özelliği ve iyileştirmeyi sağlayan Sony güncelleme sonrası tespit edilen bazı sorunların çözümü için ufak çaplı yazılım dağıtım sürecini bugünden itibaren başlattı.

Güncelleme neticesinde çözüme kavuşan ses sorununa değinmeden önce Android 4.4 güncellemesinin Xperia Z1, Z Ultra ve Z Compact akıllı telefonlarına neler getirdiğini bir kez daha hatırlayalım; Daha sezgisel ve özelleştirilebilir durum çubuğu ve hızlı ayalar, kilit ve ana ekranda Sony PlayStation 4′e benzer animasyon ve canlı duvar kağıdı, Sony’nin cihazlarda yer verdiği yerleşik uygulamaların son sürüme yükseltilmesi, WALKMAN, Album ve Movies medya uygulamalarında güncellemeler, daha hızlı ve geliştirilen arayüz, daha hızlı dosya indirme ve 280′e varan arayüz içeriğinde değişim sağlayan Xperia Temalar.

Japon üreticiden birkaç gün önce kimi kullanıcılarda ortaya çıkan ses sorunun çözümü için yayınlanacak güncelleme hakkında kısa bir açıklama gelmişti. Söz konusu cihazlar için ses sorununu gideren 14.3.A.0.757 sürüm numarasına sahip yazılım FOTA (şebeke) ve Sony PC Companion üzerinden kullanıcılara ulaşmaya başladı.

Telefonlarda bildirim esnasında, alarmlar, video izleme-kayıt ve aramalar esnasında ses işlevinin kimi zamanlarda duyulmadığı bazı kullanıcılar tarafından rapor edilmişti. Yayınlanan güncellemenin sorunu çözüme kavuşturması beklenir. Kademeli olarak dağıtılan güncelleme kısa süre içerisinde tüm kullanıcılara ulaşacaktır.

Xperia-Z1-Compact_14.3.A.0.757_4-315x560

kaynak: xperiablog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir