Sony Xperia Z1’in Batarya Test Sonuçları ve İlk Televizyon Reklam Filmi Yayınlandı!

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Xperia Z1 etkileyici bir kamera ve güçlü bir işlemciyle kalabalıkların bir hayli ilgisini çekerken,  telefon aynı zamana ince bir kasa ve büyük bir bataryayı bünyesinde barındırıyor.  Xperia Z1, Xperia Z Ultra modelinden daha küçük boyutlara sahip olmasına rağmen 3.000mAh ile aynı pil kapasitesine sahip.

Andronova

GSMArena tarafından yayınlanan test sonuçlarında ilk olarak konuşma süresini ele alacak olursak; Xperia Z1, 4.050mAh kapasiteli pile sahip Ascend Mate, 3.050mAh kapasiteli Xperia Z Ultra ve 3.000mAh kapasiye sahip LG G2 modellerini geride bırakarak kesintisiz 26 saat 53 dakikalık konuşma süresi sunuyor.

Sony’nin yeni amiral gemisi tarayıcı testinde ise 6 saat 12 dakikalık bir perormans sergiliyor. Elde edilen sonuç LG G2 ile kıyaslandığında hiç de tatminkar bir sonuç gibi görünmüyor. Daha önce yayınlanan Xperia Z Ultra batarya testini hatırlayacak olursak; Xperia Z1, 6.4-inçlik devasa bir ekrana sahip telefondan yaklaşık yarım saat daha iyi performans sergiledi, ancak bu noktada aradaki ekran boyutunu dikkate almak gerekir.

Sony, üst sınıf telefonlara LG G2 ile yarışacak bir performans ortaya koyamadı ancak, alt bölümdeki grafikte yer almayan 4.55-inç ekrana ve 2.300mAh kapasiteye sahip Xperia ZR ile LG G2’den sadece 2 dakika daha az bir performans ortaya koydu.

Xperia Z1’in web tarayıcısında sergilediği düşük performans,  video oynatma süresinde de karşımıza çıkıyor. Hatta yeni nesil amiral gemisi, Xperia Z Ultra modelinden yaklaşık 3 saat daha kötü bir performans sergiledi. Hatırlanacağı üzere Xperia Z Ultra yaklaşık 9 saatlik video oynatma süresine sahipti. Xperia Z1’de yer alan X-Reality ekran teknolojisi, Sony ekranlarında önemli bir gelişme ancak söz konusu teknolojinin film izleme esnasında pile olumsuz bir etki sunduğu görülüyor.

video oynatma

Genel bir değerlendirme yapacak olursak; Xperia Z1 konuşma süresinde başarılı, web tarayıcı ve video oynatma sürelerinde ise hayal kırıklığı yaratan bir performans sergiledi. Pil verimliliği sağlayan STAMINA modunun devreye girmesi ile Xperia Z1 tam günlük bir pil performansı sergileyecektir, fakat gün sonunda telefonu mutlaka şarja takmanız gerekecektir.

Xperia Z1’in öne çıkan teknik özellikleri hatırlayacak olursak; 5-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Triluminos ve X Reality teknolojisine sahip ekran, 2.2GHz frekans hızına çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 2GB RAM, 16GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, Android 4.2.2 işletim sistemi, su ve toz geçirmez IP55/IP58 sertifikası, 20.7MP çözünürlüklü Sony G-Lens ve BIONZ görüntü işlemcili arka kamera.

Üst sınıf teknik özelliklerle donattığı yeni nesil akıllı telefonunu kısa süre içerisinde tüketicilerle buluşturmaya hazırlanan Sony, kullanıcıların ilgisine Xperia Z1’e çekmek adına ilk televizyon reklamını görücüye çıkardı. Reklam videosunda tema tamamen telefonun 20.7MP çözünürlüklü kamerası üzerine işlenmiş. Birçok çekim özelliğinin yer bulduğu Xperia Z1 bu yönüyle kullanıcıların bir hayli ilgisini çekeceğe benziyor.

e2cI4TvvpuA” width=”1000″ height=”505″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.