Sony Xperia Z2 Compact Onaylandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xperia Z2 ile şu ana kadar 2014’ün en dikkat çeken üst sınıf akıllı telefon tanıtımını gerçekleştiren Sony, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda da söz konucu cihazı daha küçük ekran boyutuna indirgeyerek Compact isminde kullanıcıların beğenisine sunacak. Altair kod adına sahip Xperia Z2 Copmact SO-04F model numarasıyla FCC onayı aldı. Bu model numarası Japon operatör devi NTT DoCoMo içindir. Xperia Z1 Copmact yine aynı operatör bünyesinde SO-02F model numarasıyla tanıtılmıştı.

teknik destek

SO-04F model numarasına sahi cihazın Xperia Z2 Compact olduğuna inanılıyor. Telefonun ortaya çıkan arka kapağı Xperia Z2 ile aynı kamera yerleşimi ve özelliklerini gösteriyor. Xperia Z2 Copmact modelinde Sony G Lens ve Exymos RS sensörlü 20.7MP çözünürlüklü kamera yer bulacak.

Sert plastik arka kapağın kullanılacağı Compact akıllı telefonda Japon üretici ekran boyutunu bu defa 4.5-inç seviyesine yükseltecek. Xperia Z1 Compact’ta 4.3-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekran yer almıştı. Xperia Z2 Compact için de HD çözünürlüklü IPC LCD panelin kullanılması bekleniyor. İşlemci birimini de abisi Xperia Z2’den miras alacak telefonda sadece ekran ve pil tarafında bazı kesintilere gidilebilir. Bunun dışında diğer tüm özelliklerin Xperia Z2 ile aynı olması bekleniyor.

Bu özellikleri kısaca hatırlatmak gerekirse; 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, 3GB RAM, 16GB depolama, microSD kart desteği, 2.500mAh kapasiteli pil (Xperia Z1 Copmact 2.300mAh), suya ve toza dayanıklı yapı ve Android 4.4 KitKat işletim sistemi. Telefonun ne zaman tanıtılacağına ilişkin bir bilgi şu an için yok.

Xperia-Z2-Compact-FCC_2-640x509Xperia-Z2-Compact-SO-04F_1Future-Xperia

kaynak: xperiablog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!