Sony Xperia Z2 için İlk Güncelleme Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Xperia Z2 için İlk Güncelleme Yayınlandı

Andronova

Dünya Mobil Kongresi kapsamında tanıtılan Xperia Z2 sahip olduğu tasarım ve teknik özelliklerle en dikkat çeken modellerin başında geliyor. Halihazırda dünyanın bazı bölgelerinde ön sipariş sürecinde olan üst seviye akıllı telefon nisan sonu ve mayıs başı itibariyle birçok ülkede raflardaki yerini alacak.

Şu an sadece Tayvan’da satışta olan akıllı telefon için Sony özellikle kamera yazılımını hedef alan bir güncelleme yayınlandı. Android 4.4.2 ile kutudan çıkan Xperia Z2 için yayınlanan 17.1.A.2.55 sürüm numarasına sahip güncelleme Tayvanlı kullanıcılara ulaşmış durumda. Xperia Z2’yi farklı ülkelerde satın alacak diğer kullanıcılarda yine kısa süre içerisinde güncellemeye erişecek. Güncelleme içeriğinde yer alan yeniliklere göz atacak olursak;

*NFC logosu bildirim çubuğunda görünür olacak

*Geliştirilmiş kamera performansı, daha hızlı başlangıç süresi ve daha iyi otomatik odaklanma

*İnce ayarlı gürültü giderme ile gelişmiş sesli arama

*Geliştirilmiş FM radyo işlevi

*Grafik gelişmeleri

*Son hata düzeltmeleri ve geliştirmelerle artırılan kararlılık

Son olarak Xperia Z2’nin öne çıkan özelliklerini göz atalım. 5.2-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü Triluminos IPS ekran, 2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801MSM8974AB işlemci, Adreno 330 grafik yongası, 4K video kaydı gerçekleştiren 20.7MP çözünürlüklü arka kamera, 3GB RAM, 16GB depolama, microSD kart desteği, 3.200mAh kapasiteli pil, Android 4.4 KitKat ve yeni nesil Xperia kullanıcı arayüzü.

Sony Xperia Z2 için İlk Güncelleme Yayınlandı

Xperia-Z2_17.1.A.2.55_21-315x559

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.