Sony Xperia Z2 için Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony, şubat ayında resmiyete kavuşturduğu üst düzey akıllı telefon Xperia Z2’yi henüz yaygın şekilde satışa sunmadan nisan ayında telefon için iki güncelleme yayınladı. İlk güncelleme kamera ve grafik tarafında önemli gelişmeler getirirken, yine aynı şekilde güncellemeyle birlikte telefon daha kararlı bir yazılıma kavuştu. İkinci güncelleme ise daha çok ufaklı çaplı hataları çözüme kavuşturdu.

teknik destek

Japon üretici Xperia Z2 için iki güncelleme yayınlamasına rağmen hala kullanıcılar ısınma problemi ve 4K video çekim esnasında kamera hatasından yakınmakta.

XDA Geliştiriciler sitesinde yer alan habere göre Sony, Xperia Z2 için OTA üzerinden mini bir güncelleme daha başlattı. Şu an Rusya, Kuveyt, Güney Kore ve Tayland’da LTE destekli Xperia Z2 için başlatılan güncellemenin kısa süre içerisinde dünya geneline yayılması bekleniyor.

17.1.2.A.0.314 yapı numarasına sahip güncelleme sonrası Xperia Z2 hala Android 4.4.2 sürümünde kalıyor. Xperia Z1/Z1 Compact ve Z Ultra için Android 4.4.4 yayınlanırken, Xperia Z2 kullanıcıları için henüz yayınlanmaması sürpriz olarak değerlendiriliyor.

Güncellemenin hangi yenilikleri getirdiği henüz bilinmiyor ancak bu tür güncellemelerde genel olarak hata düzeltmelerine yer veriliyor.

dehy4y2y

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın