Sony Xperia Z2’ye ilişkin ilk Erteleme Haberi Geldi

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Xperia Z akıllı telefon serisiyle mobil  dünyasında önemli bir başarının kapılarını aralayan Sony, bu başarıyı daha ileri taşımak anlamında MWC 2014 etkinliğinde Xperia Z2’yi lanse etti. Sahip olduğu teknik özellikler itibariyle şu ana dek tanıtılan amiral gemisi akıllı telefonlar arasında en dikkat çeken model olarak karşımıza çıkan Xperia Z2’de 5.2-inç büyüklüğünde Full HD Triluminos IPS LCD ekran, 2.3GHz’de çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemci, 3GB RAM, 16GB depolama, 128GB’ye kadar microSD kart desteği, 4K vide kaydı gerçekleştiren LED flaşlı 20.7MP çözünürlüklü arka kamera ve 3.200mAh kapasiteli pil dikkat çeken özelliklerin başında geliyor.

Android 4.4 işletim sistemiyle çalışan ve son dönemdeki Xperia Z serisi akıllı telefonların birçoğunda olduğu gibi suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sergileyen Xperia Z2’yi Sony bu defa ince çerçeve ve ince kasa ile daha iddialı bir tasarımla  karşımıza çıkardı. Telefon saydığımız tüm bu detaylar itibariyle birçok kullanıcının ilgisini çekmeyi başardı, ancak Xperia Z2 için iddia edilen muhtemel gecikme senaryoları bu anlamda can sıkabilir.

İlk olarak Sony’e yakın bir kaynak olan Esato forumunda telefonun gecikeceği şeklinde bazı konuşmalar yer aldı. Telefonun devam eden süreçte bazı ülkelerde Sony’nin resmi mağazasından kaldırılması gecikme ihtimalini güçlendirdi. Son olarak Sony Hong Kong, Facebook üzerinden yaptığı açıklamayla Xperia Z2 lansmanın haziran ayına ertelendiğini belirtti. Gecikmeye neyin sebep olduğuna dair herhangi bir açıklamaya yer verilmiyor, ancak tedarik sorunları, kasa açıklığı ve 4K video kaydında yaşanan aşırı ısınmasının gecikmeye sebep olduğu şeklinde iddialar ortaya atılıyor. Ayrıca İngiltere’de bazı GSM operatörleri tarafından ön siparişe açılan telefonun mayıs ayı içerisinde stoklarda yer alacağı belirtildi.

Xperia Z2’nin en önemli rakipleri Galaxy S5 ve HTC One M8 bu hafta içerisinde birçok ülkede raflarda olacak ve bu Sony için pek de iyi bir gelişme değil. Sony’nin bir de yılda iki amiral gemisi akıllı telefon stratejini dikkate alırsak; Xperia Z2 ve ağustos ayında tanıtılacak Xperia Z3 arasında fazla bir zaman diliminin olmayacağı görülüyor.

kaynak: xperiablog

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!