Sony Xperia Z2 ve Z3 için Yeni Lollipop Güncellemesi Başladı!

Bilindiği üzere Sony, Xperia Z serisinin tamamına Android 5.0 Lollipop güncellemesini sunacağını duyurmuştu. Hatta öyle ki rakiplerinden çok daha önce yani 2015 öncesinde güncellemeyi başta Xperia Z3 ve Xperia Z2 olmak üzere cihazlarının ekserisine vereceğini gerek resmi Twitter hesabından gerekse yetkili ağızlardan duymuştuk. Nihayetinde beklenen oldu ve Xperia Z serisi cihazlar 2015 öncesinde olmasa da Mart ayı itibariyle güncellemeyi almaya başladı.

Andronova

İlk yayınlanan güncelleme bazı eksiklikleri içeriyordu. Çok geçmeden hata düzeltme güncellemesi sunan Sony,  Lollipop serisi için 3. güncellemesi ile karşımızda: Kararlılık Güncellemesi

5

Aslında güncelleme Kuzey Avrupa’da geçen hafta yayına sunulmuştu. İsteyen kullanıcılar Nordic Ülkelerinin Rom’larını indirip cihazlarına kurdular. Bugün itibari ile de güncelleme Türkiye’nin tamamında ulaşılabilir durumda. 23.1.A.1.28 kod numarasına sahip yeni güncellemenin neler getirdiğine bakılırsa şunları söylemek mümkün:

-Ultra Stamina Modunda hafıza kartına erişim problemi ortadan kalktı

-Bildirim ışığı ile ilgili bazı kararsızlıklar giderildi

-Çalışan Uygulamalar sekmesine ‘tümünü kapat’ butonu eklendi

Sony Xperia kullanıcıları şimdiden cihazın ‘mükemmel’ olduğu tarzında söylemleri dillendiriyor olsa da Sony aynı fikirde olmadığından daha güncelleme yayınlandığı günden 5 gün geçmiş iken 23.2.A.1.62 kodlu ‘yeni güncellemeyi’ sertifikalandırmış bulunuyor. Yeni güncellemenin neler getireceğini hep beraber göreceğiz ve yayına girdiğinde buradan duyurmuş olacağız.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.