Sony, Xperia Z2’yi Avrupa’da Mayıs Ayında Satışa Sunacak

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Şubat ayında gerçekleşen Dünya Mobil Kongresi kapsamında tanıtılan Xperia Z2 sahip olduğu donanım özellikleriyle (5.2-inç Full HD TRILUMINOS IPS LCD ekran, 2.3GHz dört çekirdek Snapdragon 801, 3GB RAM, 16GB depolama, 128GB’ya kadar kart desteği, 20.7MP Sony Exmor RS kamera, 4K video, su geçirmezlik, 3.200mAh kapasiteli pil) birçok kesimi tatmin etti hatta bu noktada en iyi telefon olarak gösteriliyor.Tanıtım tarihi üzerinden yaklaşık iki ay geçmiş olmasına rağmen telefonun sadece birkaç ülkede satışta olması ve sürekli ortaya çıkan erteleme haberleri, Xperia Z2’yi sabırsızlıkla bekleyenlerin keyfini bir hayli kaçırmışa benziyor.

teknik destek

Sony Xperia Z2’de tedarik sorunlarının yanı sıra 4K video çekim esnasında kameranın kapanması ve işlemcinin aşırı ısınması gibi sorunlar kullanıcılar tarafından rapor edildi.  Sony Hong Kong’un Xperia Z2 lansmanını haziran ayına ertelemesi de Xperia Z2’nin dünyada yaygın şekilde satışa sunulacağı tarihin uzayacağına işaret olarak gösterilmişti.

Neyse ki Japon üretici  ingiltere, Fransa, İspanya ve Polonya gibi Avrupa’nın birçok ülkesinde ön sipariş sürecini yeniden başlattı. Xperia Z2 ön sipariş verenlere mayıs başından itibaren dağıtılmaya başlanacak. Öte yandan Avrupa’nın önde gelen online mağazalarının da önümüzdeki haftadan itibaren Xperia Z2’yi ön sipariş verenlere teslim etmesi bekleniyor. Sony, Xperia Z2’yi İngiltere’de satın alanlara ayrıca Sony SRS-BTX300 NFC hoparlörü ücretsiz olarak sunuyor.

Xperia Z2’nin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı henüz açıklanmadı. Avrupa’da yaygın şekilde mayıs ayı içerisinde raflarda olacak akıllı telefonun mayıs sonu ya da haziran başında Türkiye’ye giriş yapması bekleniyor.

kaynak: Xperiablog

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın