Sony Xperia Z2’yi Kendisi mi Satacak?

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Sony bu yılın “ilk yarısının” amiral gemisi Xperia Z2’yi çok yakında satışa sunacak ama bunu operatörler üzerinden değil kendi web sitesi üzerinden satmayı planladığı ortaya çıktı. Phonearena’nın haberine göre Sony Xiaomi gibi telefonlarını aracı kullanmadan kendisi pazarlamaya çalışacak. Bunun en büyük sebebinin ise önlenemez yükselişleriyle Çin’li telefon üreticileri olduğunu düşünüyorum.

OnePlus One’ın satış fiyatı gözönüne alındığında Galaxy S5 2 kat, (muhtemelen) Xperia Z2 ise 2,5 kat daha pahalı kalacak. Her yönüyle hem Galaxy S5’ten hemde Xperia Z2’den daha iyi olan bir telefonun bu fiyatlara satılacak olması üreticilerde farklı farklı savunma mekanizmaları oluşturmaya başlıyor.

Xperia Z2

Bunlardan ilki ise kendi ürünlerini daha ucuza satma isteği geliyor. Sony’de aradaki tüm aracıları kaldırarak bu ürünleri “fabrikadan halka” ulaştırmayı düşündüğü anlaşılıyor. Xiaomi tüm dünyada bu şekilde satış yaparken ülkemizdeki gümrük kuralları çerçevesinde bu ürünleri elini kolunu sallayarak getirmek imkansız. Sony’nin bu satışı bu şekilde gerçekleştireceği doğru çıkarsa acaba ülkemizde nasıl bir satış politikası izlenecek bunu birlikte göreceğiz. Peki siz bir ürünü internetten mi almayı tercih edersiniz yoksa illa bakıp görüp öyle almalıyım diyenlerden misiniz?

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir