Sony, Xperia Z2’yi Resmi Mağazalarından Kaldırdı, Gecikme İhtimali Gündemde

blank

HTC One geçtiğimiz yılın en dikkat çeken telefonlarından biri olmuştu. Tamamı metal kasadan oluşan telefon o dönemin en güçlü işlemcilerinden biri olan Snapdragon 600’e, yeni bir arayüz deneyimi ve şık bir tasarıma sahip olmasına rağmen tedarik noktasında yaşanan sıkıntılar dolayısıyla piyasaya yaklaşık 50 gün geç sunulmuştu.

2014’ün ilk yarısına baktığımızda ise halihazırda tanıtılan üst sınıf telefonlar arasında (bunlara Yeni One’ı da dahil edebiliriz) en dikkat çeken model ise Xperia Z2 oldu. Daha ince kasa ve çerçeveler, 3GB RAM, Snapdragon 801, artırılan pil kapasitesi, geliştirilen arayüz ve kamerayla Xperia Z2 birçok kişiye göre yılın ilk yarısında tanıtılan üst sınıf telefonlar arasında en iyisi.

Xperia Z2’yi sabırsızlıkla bekleyenler, geçtiğimiz günlerde Sony’e yakın bir kaynak olan Esato forumundaki konuşmalar sebebiyle hayal kırıklığına uğramış zira telefonun mayıs ayına gecikeceği şeklinde ciddi iddialar ortaya atıldı. Sony’nin resmi mağazalarında ve dünya genelinde birçok perakende mağazasında ön siparişte olan telefonun gecikeceği şeklinde Sony cephesinden herhangi bir açıklama yapılmadı, ancak gecikmeyi doğrulayacak önemli bir gelişme yaşandı.

Japon üretici Xperia Z2 ön siparişlerini resmi Sony mağazalarından kaldırdı. Söz konusu gelişme bazılarına göre Xperia Z2’de bir gecikmenin olacağını ihtimalini doğruluyor.

One modelinde tedarik sıkıntıları dolayısıyla HTC çok geçmeden gecikmenin yaşanacağını resmi kaynaklar aracılığıyla doğrulamıştı. Benzer bir açıklamanın kısa süre içerisinde Sony cephesinde de yapılması bekleniyor.

kaynak: xperiablog

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!