Sony Xperia Z3 Android 6.0.1 Güncellemesi Nasıl Yüklenir

Andronova
Yazar Andronova 2 Minimum Okuma

Sony, Xperia Z3 ve Z3 Compact cihazlar için Android 6.0.1 Marshmallow sürüm güncellemesini indirmeye açtı. Sony, Android 6.0 güncellemesini, şuan için konsept programına dahil olan kullanıcılara kademeli olarak sunmaktadır.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Google ile başlayan Android 6.0 macerası, bir çok üreticiyi harekete geçirdi. Bilinen çoğu akıllı cihaz üreticisi, Android 6.0 için güncelleme takvimlerini yayınladı. 2016 ilk çeyreğinde önemli sayıda cihaza güncelleme gelmesi beklenmektedir.

xperia z3 android 6.0,xperia z3 android 6.0 rom indir,android 6.0 indir,android 6.0 rom indir,xperia z3 son güncellemesi,android 6.0 nasıl yüklenir

Xperia Z3’e Android 6.0.1 Marshmallow otomatik ve manuel nasıl yüklenir?

Android 6.0.1 telefondan güncelleme nasıl yapılır: Ayarlar> Telefon Hakkında seçeneğinden Android 6.0.1 sürümünü yükleyebilirsiniz.

Konsept programa dahil olmayanlar için Android 6.0.1 ROM’u manuel yükleyebilirler. Xperia Z3 (D6603) FTF dosyası dosyasını indirebilirsiniz. Xperia Z3 Compact (D5803) FTF indirme dosyasını tıklayıp flashlayarak kurulumu yapabilirsiniz.

Android 6.0 güncellemesini Flashtool programını kullanarak yapabilirsiniz. Android 6.0 ROM’u yüklemeden önce önemli verilerin yedeğini almanız ve USB hata ayıklama modu’nun açık olması gerekiyor. Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri> USB hata ayıklama.

Sponsorlu reklam
Ad imageAd image

Sony Xperia yazılım güncellemesini güncelleme merkezinden manuel indirmek

 • Cihaz içerisinden ekrandan media 1933 öğesine hafifçe dokununuz.
 • Update center seçeneğine dokunuzun.
 • Ekrana gelen uygulama veya sistem güncellemesini seçip indir butonuna tıklayınız.

Çıkan güncellemeleri Wi-Fi internet bağlantısı üzerinden yapmanız önerilir. Güncelleme bittikten sonra telefon kendiliğinden yeniden başlayacaktır.

Sony Xperia güncelleme merkezi ile otomatik yazılım güncellemesi nasıl yapılır

 • Ana ekranda yer alan media 1933 simgesine dokununuz.
 • Update center seçeneği ile devam ediniz.
 • media 1934 simgesine dokunarak Ayarlar seçeneğine giriniz.
 • Ekrana gelen oto. güncelleme izin ver: kutusunu işaretleyip onay veriniz. Bundan sonra çıkacak güncellemeler, internet bağlantısı varsa artık otomatik sistem tarafından indirilip yüklenecek. Güncelleme işlemlerinde cihazın şarj durumuna dikkat etmeniz önerilir.

Sony Xperia USB kablo bağlantısı yaparak yazılım güncelleme nasıl yapılır

Cep telefonunda bazen güncellemeler, alınan hatalardan dolayı cihaz içerisinden olmayabiliyor. Güncelleme sorunu yaşayan kullanıcılara öneri olarak PC Companion yazılımı bilgisayarlarına kurup, kablolu bir şekilde çıkan güncellemeleri yapmaları. PC Companion programını, Sony resmi sitesi sonymobile.com adresinden indirebilirsiniz.

Sony Xperia PC Companion programı ile yazılım güncellemesi nasıl yapılır

 • PC Companion programını resmi sitesinden indirip bilgisayarınıza yükleyiniz.
 • Telefonu USB kablosunu aracılığı ile bilgisayara bağlayınız.
 • PC Companion programını çalıştırınız. Program telefonu algılayana kadar bekleyiniz. Telefon algılandıktan sonra program otomatik yeni güncelleme olup olmadığını kontrol eder.
 • Her hangi bir yazılım varsa ekrana uyarı verip onayınızı ister.
android 6.0 nasıl yüklenir nasıl kurulur? rom indirme adresi
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak