Sony Xperia Z3 Compact’ın Özellikleri Şekilleniyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Andronova

Bu yıl sona ermeden Sony Mobile Xperia Z3 amiral gemisi akıllı telefonu duyuracak. Eylül başında tanıtılacak akıllı telefonun bir de mini versiyonunun kullanıcılarla buluşması bekleniyor.  Xperia Z3 ve Z3 Compact oldukları iddia edilen bir görsel kısa süre önce yayınlandı. Ve görünüşe bakılırsa her iki cihaza ilişkin bilgiler daha fazla gelmeye devam edecek.

Xperia Z1 Compact modelinin duyurulmasının üzerinden neredeyse bir yıl geçti ve cihaz sahip olduğu donanım özellikleriyle mini kategorisinde hala tartışmasız bir numara. Önümüzdeki aylarda tanıtılacak Xperia Z3 Compact modeli de yine benzersiz donanımıyla mini kategorisinde en dikkat çeken model olacak.

Sony’e yakınlığıyla bilinen popüler geliştirici DooMLoRD Twitter hesabından Xperia Z3 Compact modeline ait bir ekran görüntüsü paylaştı. Paylaşılan ekran görüntüsünün yanında bir dizi teknik özellik listesi de yayınlandı. Buna göre Xperia Z3 Compact’ta 4.5-inç büyüklüğünde ekrana yer verilecek. Ekranın HD ya da Full HD çözünürlükte olacağı henüz bilinmiyor.

Xperia Z3 Compact 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemcisi ve 578MHz’de çalışan Adreno 330 GPU’dan güç alacak. Mevcut işlemci Galaxy S5 ve LG G3’te yer alırken; Xperia Z2’de yer alan Snapdragon 801 MSM8974AB’den ise daha güçlü bir performans ortaya koyuyor. Mini cihazda Snapdragon 801 8974AC işlemcisine ek olarak 2GB RAM, 4K video kaydı gerçekleştiren 20.7MP arka kamera ve 2.1MP ön kamera eşlik edecek.

Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle çalışacak telefon tanıtıldığı dönemde muhtemelen Android 4.4.4 sürümüne sahip olacaktır. D580x model numarasına sahip telefon hakkında gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

BrhtJP3CUAAvgJ6

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir