Sony Xperia Z3 ve Z3 Compact Olduğu İddia Edilen Bir Görüntü Yayınlandı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony’nin yılın ikinci yarısı için planladığı yeni amiral gemisi Xperia Z3 cephesinden gelişmeler gelmeye devam ediyor. Mayıs ayında çıkan bir haberde Nokia 8800’da olduğu gibi paslanmaz çelik görünümü veren PVD kaplama kullanılacağı bildirilen telefonun bu defa görüntüsü ortaya çıktı, üstelik Xperia Z3 Compact ile yan yana.

Andronova

Alt bölümde bakacağınız görüntünün kesinlikle Xperia Z3 olduğu iddia edilmiyor ancak, görüntünün güvenilir bir haber kaynağı olarak gösterilen Digi-wo tarafından yayınlanması Xperia Z3 olabileceği ihtimalini güçlü kılıyor.

OmniBalance tasarımını sürdürdüğü gözlenen Xperia Z3’te Çinli kaynaklar Full HD çözünürlüklü bir ekranın kullanılacağı iddiasını ortaya attı. Kimi rakipler yılın ilk yarısında Quad HD ekrana geçiş yaparken, yılın ikinci yarısıyla birlikte yine Quad HD ekranlı telefonları uluslararası arenada sıklıkla göreceğiniz. Dolayısıyla Sony’nin de bu gelişme kayıtsız kalmayacağı ve Xperia Z3’te 2K çözünürlüklü ekran kullanılacağını söyleyebiliriz.

Xperia Z3’te ayrıca Snapdragon 805 işlemcisinin kullanılması bekleniyor. Galaxy S5 LTE-A ile mobil dünyasındaki yerini alan işlemci, yılın ikinci yarısıyla birlikte pek çok üst düzey mobil cihazda yer bulacak.

Xperia Z3 Compact olduğu iddia edilen telefona değinecek olursak; tasarımın aynı şekilde devam ettirildiğini görüyoruz. Xperia Z3’te Quad HD ekrana geçilecek olması Z3 Compact için Full HD ekran iddiasını gündeme getirebilir ancak yine de teknik özellikler hakkında konuşmak için çok erken.

Her iki telefonun önümüzdeki günlerde kriter testlerinden ortaya çıkması bu sayede teknik özelliklerin netlik kazanmasını bekleyeceğiz.

z3-maybe

kaynak: xperiablog

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.