Sony, Xperia Z4’te Snapdragon 810 Isınma Sorunuyla Mücadele Ediyor!

media 13581

Bu yılın merak edilen amiral gemilerinden Sony Xperia Z4’e yönelik haberler sızdırılmaya başlamış ve iki gün önce Xperia Z4’ün gövdesinin görüntüleri sızdırılmıştı. Sony’nin Eylül’den önce tanıtmayı planladığı yeni amiral gemisi Xperia Z4’te, aşırı ısınma spekülasyonlarıyla hakkında bir çok haber yapılan Snapdragon 810 yongasının “ısınma problemi” ile mücadele ettiği söyleniyor.

teknik destek

Bu yıl Qualcomm’un Samsung ile aralarında yaşadığı polemiği hepiniz hatırlarsınız. Samsung, Snapdragon 810 işlemcisinin aşırı ısınma problemi olduğunu ve bu sebeple kendi işlemcisini kullanacağını söylemiş ve Qualcomm dahil, LG gibi bir çok firma da bunu kabul etmemişti. Ancak görünüşe göre Snapdragon 810’da gerçekten de ısınma problemi var.

Son olarak geçtiğimiz günlerde HTC’nin yeni amiral gemisi One M9’un AnTuTu testlerinde aşırı ısınma uyarısı verdiği haberimizin ardından, şimdi de Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z4’teki Snapdragon 810 ile ısınma problemine karşılık verdiği mücadele bilgisiyle, artık Snapdragon 810’daki ısınma problemi iyiden iyiye ortaya çıkmaya başladı.

Sony’nin ısınma problemine yönelik bilginin paylaşıldığı Ricciolo twitter hesabındaki görüntüyü aşağıda görebilirsiniz.

z4-810

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın