Sony Xperia Z5 Çok Yakında Geliyor: Snapdragon 820, 4GB RAM ve 4500mAh Batarya!

media 12999

Sony, son dönemde akıllı telefon pazarında oldukça ilginç hamleler yapıyor. İlk olarak Xperia Z4 modelini duyuran firma, sonradan bunun sadece Japonya için olduğu anlaşılmasından kısa bir süre sonra, amiral gemisinin uluslararası versiyonu olan Xperia Z3+ (Xperia Z3 Plus) modelini resmi olarak Mayıs ayının sonunda duyurmuştu.

Andronova

Şimdi aldığımız haber, Sony‘nin çok daha büyük bir sürprize hazırlandığı ve Eylül ayında yeni amiral gemisi Xperia Z5‘i duyurmayı planladığı söyleniyor.

Söylenti öyle böyle değil, Sony Xperia Z5‘in Qualcomm’un yeni çipseti Snapdragon 8204GB RAM, yeni nesil parmak izi okuyucu ve 4500mAh büyüklüğündeki dev batarya ile geleceği söyleniyor.

Sony’nin herkesi şaşırtarak duyurmayı planladığı yeni amiral gemisi Xperia Z5 modelinde, 21MP Sony Exmor RS IMX230 CMOS sensörlü, 4K video kaydı yapabilen arka kamera kullanacakmış.

Bunun da ilginci, Sony yeni Xperia modelleri Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Ultra modellerini baştan tasarlıyormuş.

Nisan ayında Sony’nin böyle bir hamle yapacağına ilişkin bilgiler internette dolaşıyordu. Görünüşe göre bu söylentilerin doğruluk payı varmış. Sony eğer bu şekilde bir adım atarsa, ciddi bir sıçrama yapacağı kesin.

Andronova

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın