Sony Xperia ZU Cephesinde Yeni Görseller Ortaya Çıktı

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony’nin yakın zamanda özel bir etkinlik kapsamında resmiyete kavuşturacağı Xperia ZU (kod adı Togari) cephesinden yeni görüntüler ortaya çıktı. Her iki görselde de telefonun sunduğu tasarım hakkında net detaylara sahip oluyoruz. Dev ekranlı telefonun teknik özellikleri ise bir süre önce ekran görüntülerinden anlaşılmıştı.

teknik destek

İlk görselde telefon üzerinde tahta kalem ile çalışma yürütüldüğü görülüyor. Daha önce ortaya çıkan görsellerde de telefonun sahip olduğu özel sensör sayesinde birçok kalem destekleyeceği ortaya çıkmıştı. Tahta kelem, tükenmez kalem ve stylus bunlar arasında sayılabilir. Bir diğer görselde ise Xperia ZU’nun sahip olduğu ekranın ne denli büyük olduğu anlaşılmakta. 5-inç ekran boyutuna sahip Galaxy S4 ve 4.5-inçlik Xperia ZR ile yan yana duran telefon için bir tablet değerlendirmesi yapmak daha doğru olacaktır.

media 16818

Tasarım noktasında Xperia Z’den esintiler sunan telefonun 6.44-inçlik ekranında yazılım tuşları yer bulmakta. Bu sebeple kullanıcıya ayrılan ekran 6.22-inç olacak. 2.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 grafik birimi ve 2GB RAM telefonun güç birimini oluştururken; yazılım cephesinde ise Android 4.2.2 ve Sony’nin yeni nesil Xperia’larda yer verdiği yeni nesil arayüz karşımıza çıkıyor. S-Pen destekli uygulamalarla donatılması beklenen telefon IP58 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sunacak.

media 16819

6.44-inç boyutunda Full HD çözünürlüklü OptiContrast, Mobil X-Bravia Engine 2 ve Triluminous teknolojilerini beraberinde getiren ekran, 16GB dahili depolama birimi, microSD kart desteği, 8MP çözünürlüklü Sony Exmor RS sensörlü kamera, 2.2MP ön kamera, 3.000mAh kapasiteli batarya, 6.5mm kalınlık ve 212 gram ağırlık Xperia ZU’nun öne çıkan diğer teknik özellikleri.

Telefonun 7 Temmuz’da Paris’te düzenlenecek etkinlikte tanıtılması bekleniyor ancak Japon üretici Xperia ZU’yu yarın Münih’te gerçekleştireceği basın toplantısında resmiyete dökebilir.

kaynak: GSMArena

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın