Sony, Yeni Akıllı Telefon Fabrikasıyla Güç Gösteriyor!

Andronova
Yazar Andronova 1 Minimum Okuma

Sony, iflas ettiğine yönelik yapılan onca haberlerine ve söylentilere karşın, 20 yılın ardından yeni akıllı telefon fabrikası açmaya karar vererek, adeta rakiplerine dişini gösterdi.

Teknoloji destek

Akıllı telefon pazarının en önemli üreticilerinden biri olan Japon teknoloji devi Sony, son zamanlarda akıllı telefon satışlarının düşmesiyle birlikte yaşadığı finansal sorunların arından, “akıllı telefon pazarından çekilecek” haberlerine maruz kalmıştı.

Bu haberlere yönelik firmanın yaptığı açıklamayı, “Sony, Asla Akıllı Telefon İşini Bırakmayı veya Satmayı Düşünmüyoruz Dedi” başlıklı haberimizde sizlerle paylaşmıştı.

sony-xperia-z5-premium-goruntu1

Son olarak kısa süre önce duyurusunu yaptığı yeni amiral gemileri Xperia Z5 ve Xperia Z5 Premium modellerinin kullanıcılar tarafından beğenilmesinin arından, firmada bir hareketlilik başladı.

Kendini kullanıcıların isteklerine odaklayan Sony, Android kullanıcıları için en önemli şeylerden olan güncelleme konusunda da büyük adımlar atmıştı. Bu konuda sizlerle paylaştığımız şu haberler ilginizi çekebilir.

  • Sony, Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi Alacak Cihaz Listesini Yayınladı
  • Sony, Android 6.0 Marshmallow AOSP Kaynak Kodlarını Yayınladı

Şimdi, 2016 yılında faaliyete geçmesi beklenen Tayland’da açacağı yeni fabrikasıyla akıllı telefon üretim kapasitesini arttıracak olan firma, aynı zamanda bu fabrikayı yeni nesil teknolojilerin üretimi için de bir üs olarak kullanacak.

Teknoloji destek
Bu makaleyi paylaş
Yazar Andronova
Takip etmek:
Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.
İnceleme bırak

İnceleme bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir