Sony Yeni Nesil Akıllı Saatini Önümüzdeki Hafta Tanıtmaya Hazırlanıyor

Sony Yeni Nesil Akıllı Saatini Önümüzdeki Hafta Tanıtmaya Hazırlanıyor
müşteri hizmetleri

Google Glass ile birlikte giyilebilir teknoloji hem üreticilerin hem de tüketicilerin bir hayli ilgisini çekmiş görünüyor. Yılsonunda yaygın olarak satışa sunulacak Google’ın akıllı gözlüğünün yanı sıra akıllı saat cephesinde de üreticilerin yoğun ar-ge çalışmaları yürüttüğü biliniyor. Apple, Microsoft, Samsung ve Google’ın yürüttüğü çalışmaların meyvelerini önümüzdeki yıl vermesi beklenirken; akıllı saat cephesinde sektörün en iddialı markası olarak karşımıza çıkan Sony ise üçüncü akıllı saat demesini önümüzdeki hafta (26 Haziran) Şangay’da başlayacak Asya Mobil Fuarı’nda sergileyecek.

Japon üretici Twitter üzerinden konuya ilişkin açıklamalar yaparken, ne yazık ki saatin donanımı hakkında ipuçları sunmuyor. Şirket son yayınladığı tweet’te ise akıllı telefon kullanıcıların üçte birlik diliminin aynı zamanda akıllı bir saat (bileklik) takmak istediğini belirtiyor.

İlk SmartWatch tecrübesini 2010 yılında kullanıcılara sunan Sony, geçtiğimiz yılda da Android işletim sistemi ile senkronize olabilen ikinci nesil akıllı saatin duyurusunu gerçekleştirmişti. Farklı üreticilerin de saat üretim işine girecek olması Sony’i bu noktada harekete geçirmiş olacak ki, şirket yeni nesil akıllı saatini bir an önce piyasaya sürerek lider olduğu sektörü kaptırmak istemeyecektir.

Akıllı telefon ile sağlanan senkronizasyon neticesinde gelen aramalar, kısa mesaj okuma, Bluetooth bağlantısı, Facebook, Twitter, mailler ve takvim etkinliklerinin kontrolü saat üzerinden sağlanabiliyor. Yine akıllı saat üzerinden Google haritalarına erişim, telefon üzerinde kontrol sağlamama (sesli, sessiz ve titreşim modları) ve hava durumu gibi özelliklere de erişim sağlanabilmekte.

kaynak: AndoridAndMe

müşteri hizmetleri
YORUMLAR