Sony Yılın İkinci Yarısı için “Honami” ve “Togari” Kod Adlı İki Üst Sınıf Telefon Hazırlıyor

NVIDIA SHIELD Tablet'in Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony Mobile şu sıralar yılın ikinci yarısında resmiyete dökeceği iki amiral gemisi model üzerinde çalışıyor. “Honami” ve “Togari” kod adlı telefonların varlığı biliniyor ancak haklarında çok az detay kamuoyuna yansımış durumda. Kesin olan bir detay var ki o da Togari adlı modelin Honami’den daha büyük bir ekrana sahip olacağıdır. Son olarak Uzak doğulu bazı sitelerde telefonlar hakkında daha fazla detayın geldiği görüldü.

6.44-inç gibi oldukça iddialı bir ekran boyutuna sahip olduğu bildirilen Xperia Togari, sahip olduğu Full HD çözünürlüklü devasa ekrana rağmen oldukça ince bir tasarım sunacak. Xperia Z ve Xperia Tablet Z’ye benzer şık bir yapı sunması beklenen telefon siyah ön yüz ve beyaz arka bölüm ile temmuz döneminde ilk olarak Japonya’da lanse edilecek. Xperia Togari 6.44-inçlik bir ekranla resmiyet kazanması durumunda en büyük ekranlı telefon unvanını Galaxy Mega 6.3’ten alacak.

Japon üreticinin yılın ikinci yarısında duyurmayı planladığı bir diğer model ise Honami kod adlı telefon olacak. 5-inç boyutunda ve Full HD çözünürlüklü TRILUMINOS ekrana sahip olması beklenen telefonun iddia edilen işlemci gücü parmak ısırtacak cinsten.

2.3GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm 800, Adreno 330 grafik birimi ve 2GB RAM’den oluşan yonga seti, Honami kod adlı telefonu yılın en iddialı çözümü yapabilir. 2700 ile 3000mAh arasında bir batarya gücüne sahip olacağı bildirilen telefonda dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise kamera noktasında karşımıza çıkıyor.

Telefonda 20MP çözünürlüklü Cyber-Shot sensörlü Carl Zeiss lens ve Xenon flaşın birlikte kullanıldığı ve netice itibariyle oldukça iddialı bir kamera ortaya çıkıyor. Honami’de bulunan S-Master MX Dijital ses yongası sayesinde telefon aynı zamanda müzik tutkunları için etkileyici bir deneyim sunacak. Üst sınıf özelliklerin yanı sıra tam bir multimedya telefonu olması hedeflenen Honami’nin şimdiye kadar üretilmiş en çekici Sony telefonu olması bekleniyor. Temmuz ayında ilk olarak China Unicom operatörü ile satışa sunulması beklenen telefonun uluslararası lansmanı ise Eylül ayında düzenlenecel IFA Berlin etkinliğinde yapılacak.

Honami ve Togari kod adlı telefonların su geçirmez bir yapıda olacakları bildirilirken, telefonların şu sıralar test edildiği de iddia ediliyor.

kaynak: xperiablog

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!