Sony’den Aksesuar Çıkarması

blank

Sony 1 yıldır büyük bir atılım içerisinde. Geçtiğimiz yılın bu zamanlarında sektörün Full HD ekranlı telefonu global anlamda ilk kez Sony tarafından pazara sunulmuş ve büyük bir satış başarısına imza atmıştı. O tarihten itibaren de yaptığı innovatik çalışmalar ile kullanıcılardan olumlu eleştiriler almıştı. Sony sadece akıllı telefon ve tablet alanında başarılı olmadı. Akıllı telefonlara özel çıkarttığı aksesuarlarla da oldukça başarılı işlere imza attı. Bu aksesuarla ise Avrupa’da satışa başlaması ile ülkemizde de satışa sunuldu. Şimdilik 3 farklı aksesuarın satılmaya başladığını belirtelim ama çok kısa bir süre içinde bir diğer ürün daha satışa başlayacak.

teknik destek

Tanıtımını yapacağımız ilk ürün Sony’nin hem akıllı telefonlara takıp kullanabileceğimiz hemde bir fotoğraf makinesi gibi kullanabileceğimiz bu aparat özellikle telefonunun kamera performansından “artık” memnun olmayanlar için geliştirilmiş bir ürün. DSC-QX10 modeli ile Sony sadece G-Lens’i bizlere sunuyor. Herhangi bir ekranın olmadığı bu kamera aparatını telefonumuza kutu içinden çıkan bir aksesuar ile bağlayarak mükemmel fotoğraflar çekebiliyoruz. Bu ürünün birde DSC-QX100 modeli var ki asıl bomba ürün bu. Telefonunuzu standart bir SLR cihaza çeviren bu aparat ülkemize fiyatından dolayı gelmeyebilir ama Sony’nin son yıllarda yaptığı en başarılı aksesuar olmuş diyebiliriz. DSC-QX10’nun teknik özelliklerine kısaca değinmek gerekirse; 18 mega piksel çözünürlükte Exmor CMOS yığın sensörü ve Sony’nin geliştirdiği BIONZ görüntü işlemcisi bulunan kamera aparatından 10X optik zoom da mevcut. Full HD yerine HD video çekimi sunan bu lensin en zayıf  olduğu yeri video çekim performansı. Video çekecekseniz kendi telefonunuz ile çekmenizi öneririm; lakin HD videoları 30 kara/saniye oranında çekebiliyor. Bu aksesuarın Türkiye satış fiyatı 599 TL olarak açıklandı ama bir kaç güne kadar kampanya ile telefonların yanında satılabilir.

Sony DSX-QX10
Sony’den Aksesuar Çıkarması

Bir diğer ürün ise Xperia Ultra Z tanıtımında gördüğümüz Bluetooth kulaklık. Kulaklığın en önemli özelliği telefonunuz çıkarmadan kimi arama yaptığını kulaklığın üzerindeki küçük bir ekrandan görebiliyor olmanız. Büyük telefonlar iyi güzel ama gün içinde kocaman telefonlarla konuşmak oldukça tuhaf bir kullanıcı deneyimi sunabiliyor. Kulaklık kutu içinden çıkan kablolu kulaklıklardan çok daha kaliteli olduğunu belirtmek isterim. Ürünün ülkemizdeki satış fiyatı 299 Tl.

Benim için en önemli teknolojik aksesuar ise Sony’nin akıllı saati Smart Watch 2. Bu saat 1,6 inç ekranı ile tüm Android cihazlar ile kullanılabiliyor. Su geçirmemesi ve şarjını normal kullnımda 3- 4 gün, az kullanımda 1 hafta giden bataryası ile kullanıcı deneyiminde istenen noktaya yaklaşıyor gibi görünüyor. Bu akıllı saat alüminyum gövdesi ile cevapsız çağrılar, SMS e-mail gibi bildirimleri bizlere sunuyor. Google Play mağazasında Smart Watch 2 ile uyumlu 200’den fazla program yer alıyor. Ülkemizde satış fiyatı 499 TL olacak. Bu ürünü heyecanla bekliyorum, kısa bir süre deneme fırsatı bulup hemen sahip olmak istediğim bir teknoloji.

Smarth Watch 2
Sony Aksesuar Çıkarması

Peki siz hangi ürünün daha başarılı olduğunu düşünüyorsunuz? Özellikle Galaxy Gear ile Smart Watch 2’yi karşılaştırdığınızda hangisi daha iyi duruyor.

teknik destek

Andronova, Teknoloji alanında bir çok soruna yönelik çözüm odaklı içerikler üretmekte. Zaman zaman Teknoloji haberlerinin yer aldığı sitemizden destek hizmeti almak isteyen kullanıcıların içeriklerde yer alan müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeleri gerekebilir.

Bir cevap yazın

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!